وقوع یک فقره سرقت از منزل در خیابان شادمان اول آبان ماه امسال به کلانتری 118 ستارخان پایتخت اعلام شد.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام شکایت مالباخته از سرقت اموال منزلش و حضور ماموران کلانتری در محل وقوع جرم و انجام بررسی های اولیه ، ارزش تقریبی اموال سرقت رفته 30 میلیون تومان ارزیابی شد.
مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 7 بعدازظهر به قصد میهمانی از خانه خارج و حدودا ساعت 12 شب برگشتیم که متوجه باز بودن درب اصلی ساختمان و روشن بودن لامپ ها و شکستن درب چوبی واحد آپارتمان شدیم ؛ پس از ورود به منزل متوجه شدیم سارقین اقدام به سرقت سکه طلا ، وجه نقد ، تابلو فرش و سرویس طلای همسرم مجموعا به ارزش تقریبی 30 میلیون تومان کردند.
کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل سرقت و انجام بررسی های تخصصی اطمینان پیدا کردند که سارق یا سارقین با داشتن اطلاعات دقیق اقدام به انجام سرقت کردند؛ لذا تحقیقات بر روی افراد مرتبط با مالباخته در دستور کار گرفت.
در تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که اختلاف شدیدی بین یکی از عروس های خانواده به نام 'میترا' (33 ساله) با اعضای خانواده همسرش از جمله مالباخته به عنوان برادر شوهرش وجود دارد.
در شرایطی تحقیقات از میترا در دستور کار قرار گرفت که مشخص شد او نیز در شب سرقت در میهمانی حضور داشته ؛ با این وجود کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که میترا طی درخواستی از همسر سابقش به نام 'مجید . ص' ( متولد 1358 ) درخواست نموده تا سرقت از منزل برادرشوهرش را انجام دهد.
'میترا' در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرقت و پیشنهاد انجام آن به همسر سابقش شد اما پس از ارائه دلایل و مدارک غیر قابل انکار، لب به اعتراف گشود و به طراحی سرقت و پیشنهاد آن به مجید اعتراف کرد و در خصوص انگیزه اش عنوان داشت: به خاطر داشتن اختلاف شدید با خانواده همسرم اقدام به این کار کردم تا از آنها انتقام بگیرم.
کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه رسیدگی به پرونده اطلاع پیدا کردند که 'مجید . ص' به اتهام نگهداری موادمخدر دستگیر و در حال حاضر در زندان به سر می برد که ضمن هماهنگی با مقام قضایی از زندان تحویل و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
مجید در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: نزدیک به هشت سال است که از میترا متارکه نمودم ؛ طی این مدت نیز از او هیچ اطلاعی نداشتم تا اینکه طی تماسی که میترا با من داشت، درخواست کرد که چون با خانواده همسرش مشکل دارد این سرقت را برایش انجام دهم؛ کلید محل سرقت را میترا به من داد و من نیز پس از ورود به داخل خانه اقدام به سرقت وسایل با ارزش داخل خانه کردم.
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمین ، قرار قانونی از سوی دادیار محترم پرونده صادر و متهمین در اختیار مقام محترم قضایی قرار گرفتند.