جلودار تکاوران ارتش در عبور از ارتفاعات صعب العبور دنا کیست؟ + عکس

تیپ ۶۵ نوهد یا همان کلاه سبزهای ارتش از اولین گروه هایی بودند که خود را به لاشه هواپیمای سقوط کرده در ارتفاعات دنا رساندند. این گروه مسئولیت جستجوی اجساد را به عهده دارند و بنا بر گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش حتی با تاریک شدن هوا نیز کار خود را ادامه خواهند داد.

 
در همین زمینه میزان نوشت: به گفته فرمانده نزاجا، امیر «نوذر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش، فرماندهی میدانی تکاوران تیپ ۶۵ را بر عهده گرفته و جلودار آن‌ها مشغول عبور از ارتفاعات صعب‌العبور دنا است.

فرمانده کلاه‌سبزها در عملیات پیدا کردن و انتقال اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیما کیست؟
امیر سرتیپ «نوذر نعمتی» متولد سال ۱۳۴۴ در شهرستان فیروزآباد فارس است که در سال ۱۳۶۴ به استخدام ارتش درآمد و مدت ۱۲۸ ماه در مناطق عملیاتی مختلف هشت سال دفاع مقدس حضور داشت.

او از جمله فرماندهانی است که عهده‌دار فرماندهی دو تیپ عمده و استراتژیک نزاجا یعنی تیپ هوابرد شیراز و تیپ ۶۵ نوهد نزاجا را در کارنامه خود دارد.

امیر حیدری در کنار امیر نعمتی و کلاه سبزهای تیپ 65

امیر حیدری در کنار امیر نعمتی و چند تن از کلاه‌سبز‌های تیپ ۶۵ نیرومخصوص

«معاونت هماهنگ‌کننده نزاجا» و همچنین «فرماندهی تیپ ۶۵ هوابرد نوهد»، آخرین مسئولیت‌های امیر نعمتی قبل از انتصاب به عنوان جانشینی فرماندهی نیروی زمینی بوده است.

امیر نعمتی از دوره ستوانی در رسته تکاوری بوده و فرماندهی چندین گردان تکاوری را بر عهده داشته است. در کارنامه مسئولیت او همچنین ریاست ستاد لشکر ۵۸ تکاور نیز به چشم می‌خورد.