مدیر کل دامپزشکی استان لرستان به شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: بیش از 300 پرنده آبزی دریاچه کیو خرم‌آباد معدوم می‌شود.

به گزارش مثلث آنلاین غلامرضا توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم‌آباد خبر داد و اظهارداشت: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در پرندگان آبزی سطح دریاچه کیوی خرم‌آباد مشاهده شده است.

وی افزود: شب گذشته با همراهی اکیپ‌های دامپزشکی لرستان، معاون سلامت دامپزشکی استان و رئیس شبکه دامپزشکی خرم‌آباد در این منطقه حضور داشتیم ولی به دلیل سردی هوا حوالی ساعت سه بامداد کار متوقف شد.

مدیر کل دامپزشکی استان لرستان عنوان کرد: هم اکنون در دریاچه کیو هستیم اما امکاناتی که بتواند مرغابی‌ها را از آب بیرون بکشد نداریم و کار سخت شده است که برای این کار بنا شده محیط زیست یک سری امکانات در اختیار بگذارد.

وی بیان کرد: هم اکنون در مرحله معدوم سازی هستیم و سپس قرنطینه، ضد عفونی و مدفون سازی انجام می‌شود و امیدواریم امروز بتوانیم کار را تمام کنیم.

توکلی با اشاره به اینکه بیش از 300 پرنده آبزی در دریاچه کیو وجود دارد، گفت: حدود پنج روز پیش نیز مواردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در روستای چشمه شیرین پلدختر مشاهده شد که معدوم سازی آن انجام گرفت.