دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: کمیسیون بر اساس مستندات قانونی با شارژ یک میلیون تومانی حساب شهروندی سهمیه بگیران موافقت نمی کند.

به گزارش مثلث آنلاین محمد علی کرونی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که آیا شارژ یک میلیون تومانی حساب شهروندی خبرنگاران برای دریافت طرح ترافیک قانونی است گفت: هنوز آیین نامه ای که از سوی شهرداری برای خبرنگاران تنطیم شده به شورا و کمیسیون حمل و نقل نرسیده است، اما اگر چنین موضوعی در آن پیش بینی شده باشد بر اساس مستندات قانونی با آن مخالفت می کنیم.

وی ادامه داد: قرار بر این بود که مبلغ 100 هزار تومان برای افتتاح حساب شهروندی واریز شود و باقی اعتبار به صورت تدریجی به این حساب واریز شود.

به گزارش مهر، هفته گذشته محسن پورسیدآقایی در گفتگویی اعلام کرده بود: متقاضیان مجوزهای سالانه تردد در محدوده طرح ترافیک نیازی به مراجعه هر روزه برای رزرو مجوز ندارند؛ ضمن اینکه این دسته باید در همان بدو اخذ مجوز نسبت به شارژ یک میلیون‌تومانی حساب شهروندی خود اقدام کنند و هر زمان که حساب مذکور با استفاده مکرر از مجوز ورود به طرح ترافیک خالی شد، شارژ مجدد باید انجام شود.

پورسیدآقایی تاکید کرده بود که فقدان شارژ ریالی در حساب شهروندانی در زمان ورود به محدوده طرح ترافیک و نیز ورود بدون رزرو قبلی «جریمه ریالی» به دنبال دارد که افزون بر بدهی به شهرداری بابت ورود به محدوده طرح ترافیک از شهروندان اخذ خواهد شد. معاون شهردار تهران از تدوین و ارسال آیین‌نامه مربوط به شناسایی خبرنگاران به منظور اعطای مجوز طرح ترافیک به کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خبر داد و ابراز امیدواری کرد با پایان یافتن تعطیلات نوروزی، این موضوع در هفته آینده در دستور کار کمیسیون مربوطه قرار گیرد و بررسی و تعیین‌تکلیف شود.

مخالفت با شارژ یک میلیونی حساب شهروندی برای دریافت طرح ترافیک

شارژه یک میلیون تومانی مورد اعتراض رئیس انجمن ندای معلولین ایران هم قرار گرفته بود و در واکنش به این بخشنامه شهرداری اعلام کرده بود: این مبلغ برای قشری که کمترین سهم را در شهر دارد، بی‌عدالتی محسوب می‌شود.

که در پاسخ به این اعتراض مشاور معاون ترافیک شهردار اعلام کرده بود چنین موضوعی صحت نداردو سو تفاهم بوده است.