رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در خصوص خود حادثه نمی‌توانیم نظر دهیم گفت: باید صبر کنیم کارشناسان علت حادثه را تعیین کنند و سپس مشخص خواهد شد که مسئولیت این حادثه بر عهده چه کسی است.

به گزارش مثلث آنلاین دکتر مسعودی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به ادعای مطرح شده در رابطه با فرسودگی اتوبوس حامل دانشجویان پاسخ داد: زمانی که قرار است خدماتی از جایی گرفته شود به طور طبیعی یک پیمانکار دارد و پیمانکار بایستی الزامات فنی و تکنیکی را که در قرارداد ذکر شده رعایت کند و چنانچه رعایت نکند علی القاعده قراردادی نیز با آن بسته نخواهد شد.

وی ادامه داد: بر این اساس اتوبوس و راننده باید الزامات ایمنی و تکنیکی را داشته باشند که این قرارداد نیز بر همین مبنا بسته شده است.

مسعودی در رابطه با شرح ما وقع حادثه امروز اظهار کرد: ساعت ۱۲:۲۰ اتوبوسی که در حال حرکت به سمت درب خروجی دانشگاه بود دچار حادثه شد و با صحنه تلخی که شاهد آن هستیم روبرو هستیم.

وی درباره آمار کشته شدگان گفت: جان باختگان این حادثه هشت نفر بود و تعداد زخمی شدگان حدود 27 نفر است.

رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در پایان ضمن تسلیت به خانواده‌های جان باختگان اعلام کرد: کلاس‌های فردا و پس فردای این واحد دانشگاهی تعطیل بوده و سه روز عزای عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.