رئیس اتحادیه شیرینی فروشان اهواز از کاهش 40 درصدی تقاضا و فروش شیرینی نسبت به ایام نوروز سال گذشته خبر داد.

رئیس اتحادیه شیرینی فروشان اهواز از کاهش 40 درصدی تقاضا و فروش شیرینی نسبت به ایام نوروز سال گذشته خبر داد.

سیامک جعفری با ابراز نارضایتی از بازار شیرینی امسال اظهار کرد: متأسفانه امسال واحدهای شیرینی فروشی دچار زیان و خسارت شدند و به علت تقاضای پایین مردم با مازاد عرضه مواجه شدند.

وی در خصوص علل کاهش تقاضا افزود: تعداد بالای واحدهای شیرینی فروشی در سطح شهر می‌تواند به عنوان یکی از عوامل اصلی مطرح شود، به طوری که اکنون 280 واحد شیرینی فروشی دارای مجوز داریم و 30 واحد نیز در نوبت اخذ مجوز هستند.

جعفری تصریح کرد: کاهش نقدینگی مردم، دستفروشان و تداخل واحدهای نان فانتزی با صنف شیرینی از دیگر عوامل کاهش تقاضای شیرینی است؛ واحدهای نان فانتزی که تنها باید به عرضه نان‌های فانتزی بپردازند، اقدام به فروش شیرینی با قیمت و کیفیت پایین در بسته بندی‌های نایلونی می‌کنند.

وی عنوان کرد: شکایات و اعتراضات مردم از طریق اتحادیه پیگیری خواهد شد و همچنین از طریق سامانه پاسخگویی 124 نیز این شکایات دریافت می‌شوند و از ابتدای نوروز 9 شکایت که شامل گران فروشی و عدم رعایت نرخ نامه می‌شد، به دفتر اتحادیه گزارش و پرونده برای این اصناف تشکیل شد.

جعفری ادامه داد: واحدهای متخلف را در هفته جاری احضار می‌کنیم و این واحدها موظف به پرداخت مازاد پولی که از مشتری گرفته‌اند، هستند و علاوه بر آن محکوم به پرداخت جریمه می‌شوند و این تخلف در پرونده آن‌ها درج می‌شود.

انتهای پیام