بانک ملت و سازمان حج و زیارت با هدف اعطای تسهیلات به متقاضیان اعزام به عتبات عالیات، تفاهم‌نامه امضا کردند.

بانک ملت

هادی اخلاقی فیض آثار، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهارکرد: در قالب این تفاهم‌نامه، بانک ملت به ودیعه‌گذاران عمره در این بانک که متقاضی اعزام به سفر عتبات عالیات در کشور عراق باشند، ۱۵ میلیون ریال تسهیلات اعطا می‌کند.


وی افزود: این تسهیلات با مدت بازپرداخت ۱۸ ماهه و بدون اخذ ضامن و دیگر تشریفات اداری در کوتاه‌ترین زمان ممکن به متقاضیان پرداخت می‌شود.


اخلاقی بانک ملت و سازمان حج و زیارت را دو شریک استراتژیک خواند و گفت: این دو سازمان ماموریتی را برای خود تعریف کرده‌اند که بر اساس آن، هر آنچه را که در توان دارند برای تسهیل تامین هزینه‌های اعزام متقاضیان به سفر معنوی عتبات عالیات، انجام می‌دهند.


مدیرعامل بانک ملت اظهار امیدواری کرد که با فراهم شدن نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای لازم، فرآیند اعطای این تسهیلات از ابتدای شهریورماه سال جاری با روشی بسیار سهل و ساده، آغاز شود.


به گفته وی، همه فرآیندهای غیرضروری از روند اعطای این تسهیلات حذف شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان حج و زیارت و تکمیل فرم تقاضای اعزام و انتخاب گزینه دریافت تسهیلات، در کمتر از نصف روز این تسهیلات را از شعب بانک ملت دریافت کنند.
مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که به دلیل ودیعه‌گذاری متقاضیان عمره نزد بانک ملت، آنان برای دریافت تسهیلات اعزام به عتبات نیازی به معرفی ضامن ندارند افزود: متقاضیان می‌توانند برای افراد تحت تکفل خود نیز برای اعزام به عتبات عالیات، تقاضای دریافت تسهیلات کنند که در این صورت، کفیل مسئول بازپرداخت این اقساط است.
وی با بیان این نکته که نرخ سود این تسهیلات همان نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است، اعلام کرد که تسهیلات یادشده بابت اعزام متقاضیان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به حساب سازمان حج و زیارت واریز می‌شود.