بهای نفت روز دوشنبه در آسیا تحت تأثیر افزایش تولید نفت خام آمریکا کاهش یافت.

بهای نفت روز دوشنبه در آسیا تحت تأثیر افزایش تولید نفت خام آمریکا و نگرانی‌ها در مورد اقتصاد جهانی که مازاد عرضه را در بازار تشدید کرده است، کاهش یافت.

در معاملات امروز صبح بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه سپتامبر با 16 سنت کاهش، 47 دلار و 98 سنت معامله شد.
بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در دوره مشابه نیز 9 سنت کاهش یافت و به 54 دلار و 53 سنت رسید.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، سانجیو گوپتا مسئول سوخت برای آسیا-اقیانوس آرام در دفتر مشاوره‌ای «ای وای»EY اعلام کرد: «تقویت دلار، انتشار ارقام مأیوس کننده درباره تولید محصولات کارخانه‌ای در چین و افزایش تعداد چاه‌های نفت فعال در آمریکا باعث شده بهای نفت کاهش پیدا کند».
بر اساس مطالعه‌ای مستقل که روز جمعه منتشر شد، تولید محصولات کارخانه‌ای در ماه ژوییه در چین به پایین‌ترین سطح در 15 ماه گذشته رسید که تأییدی است بر مشکلاتی که دومین اقتصاد بزرگ جهان با آن مواجه است.
در آمریکا، شرکت خدمات نفتی بیکر هیوز اعلام کرد تعداد چاه‌های نفت فعال 21 حلقه افزایش یافته است در حالی که بازار از نفت اشباع است و تقاضا همچنان کمتر از عرضه است.
از سوی دیگر پیش‌بینی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در آینده نزدیک، ارزش دلار را افزایش داده و همین امر نیز باعث کاهش خرید نفت شده است.
ارزش دلار با بهای نفت نسبت معکوس دارد. وقتی ارزش دلار افزایش پیدا می کند، از جذابیت خرید نفت برای سرمایه‌گذارانی که ارزهای دیگر در اختیار دارند کاسته می شود.
جمعه، بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با 31 سنت کاهش، 48 دلار و 14 سنت معامله شده بود.در بازار لندن نیز هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 65 سنت کاهش، 54 دلار و 62 سنت به فروش رفته بود.