رئیس اتحادیه گوشت گاوی از افزایش ۲ هزار تومانی قیمت این نوع گوشت در حدود ۳ هفته اخیر خبر داد.

رئیس اتحادیه گوشت گاوی از افزایش ۲ هزار تومانی قیمت این نوع گوشت در حدود ۳ هفته اخیر خبر داد.

علی خندان روی جوان قیمت هرکیلوگرم گوشت گوساله به صورت مخلوط برای مصرف کننده را ۳۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت این نوع گوشت در ۲ تا ۳ هفته اخیر حدود ۲ هزار تومان گران شده است.

وی، دلیل این افزایش قیمت را گرانی علوفه، کمبود دام و صادرات عنوان کرد و افزود: دامداری‌های صنعتی با مجوز وزارت جهاد کشاورزی دام‌های خود را صادر می‌کنند.

همچنین علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با مهر با بیان اینکه صادرات دام سبک به شکل محدود انجام می‌شود و این موضوع تاثیری بر بازار گوشت گوسفندی نداشته است، اظهارداشت: صادرات دام سنگین افزایش پیدا کرده و همین موضوع سبب بالا رفتن قیمت گوشت گوساله اخیر شده ضمن اینکه بازار گوشت گوسفندی همچنان راکد است.

ملکی، قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل به مغازه‌دار را ۲۵ هزار تومان و تحویل به مشتری را حدود ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت گوشت گوسفندی تا پایان شهریورماه بدون تغییر بماند ضمن اینکه در مهرماه هوا خنک‌تر می‌‌شود و باید دید آن زمان چه تغییراتی در بازار ایجاد پیش خواهد آمد.

وی، گرمی هوا، اجرای طرح پیش سرد کردن گوشت و مطرح شدن مباحث مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو در کشور را از جمله عوامل رکود بازار گوشت گوسفندی عنوان کرد.