یک سری از واحدهای مسکن مهر در استان‌های مختلف را متصرف هستند.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه حدود ۳۶هزار مسکن مهر در سراسر کشور توسط متقاضیان تصرف شده است، گفت: شورای عالی استان‌ها باید به حل این مسئله کمک کند تا بتوانیم این واحدهای تحویل شده در دولت قبل را فروش اقساطی کنیم.

علیرضا بُلگوری اظهار کرد: یک سری از واحدهای مسکن مهر در استان‌های مختلف را متصرف هستند. در این واحدها در دولت قبل به‌ناچار مردم ساکن شده‌اند که فروش اقساطی نشده‌اند.

وی با بیان این‌که حدود ۳۶هزار واحد مسکن مهر فروش اقساطی نشده اما متقاضیان در آن ساکن شده‌اند، تصریح کرد: «متقاضیان این واحدها اقساط را پرداخت نمی‌کنند چون تحویل شده، اما فروش اقساطی نشده و قسط نمی‌دهند».

وی ادامه داد:‌ در جلسات هفتگی استان‌ها را دعوت می‌کنیم، اما باید خود استان‌ها در شورای مسکن به این مسئله کمک کنند تا بتوانیم این واحدها را به آمار فروش اقساطی مسکن مهر اضافه کنیم.

عضو هئیت مدیره بانک مسکن گفت: برآورد ما این است چنانچه مشکل واحدهای مسکن مهر تصرف شده حل شود و از سوی دیگر زیرساخت‌ها تأمین شود بتوانیم هدف فروش اقساطی ۴۵۰هزار واحدی را در سال جاری محقق کنیم.

بُلگوری پیش‌تر با بیان این‌که هم‌اکنون میزان فروش اقساطی مسکن مهر به بالای یک‌میلیون و ۵۰۰هزار واحد رسیده است، گفته بود: همان‌گونه که قبلاً نیز گفته‌ایم یک سری از پروژه‌ها تمام شده اما به‌دلیل بحث‌های مربوط به زیرساخت‌هایی نظیر آب، برق و گاز نمی‌توانیم آنها را فروش اقساطی کنیم.

وی با ابراز این‌که قرار شده برای این پروژه‌ها در قالب بودجه وزارت نیرو پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد، افزود: اگر این مشکل حل شود، پروژه‌های آماده نیز فروش اقساطی می‌شود.

وی با اعلام این‌که هدف‌گذاری بانک مسکن برای فروش اقساطی مسکن مهر در سال ۹۴ حدود ۴۵۰هزار واحد است، یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۸۵هزار واحد فروش اقساطی شده است.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفت: هم‌اکنون حدود ۷۳هزار واحد آماده مسکن مهر داریم که مشکل زیرساخت دارد و نمی‌توانیم آنها را فروش اقساطی کرده و تحویل دهیم.