بانک انگلیسی اچ.اس. بی. سی. (HSBC) روز سه شنبه از حذف 50 هزار فرصت شغلی این بانک در سراسر جهان در چارچوب طرح گسترده تغییر ساختار، خبر داد.

بانک انگلیسی اچ.اس. بی. سی. (HSBC) روز سه شنبه از حذف 50 هزار فرصت شغلی این بانک در سراسر جهان در چارچوب طرح گسترده تغییر ساختار، خبر داد.

بانک اچ.اس. بی. سی که بزرگترین بانک اروپا به شمار می رود، امروز اعلام کرد طرح گسترده کاهش هزینه ها و سازماندهی مجدد عملیات بانکی را به منظور تغییر ساختار این بانک به اجرا در می آورد.
براساس این طرح استراتژیک که صبح امروز در سایت اینترنتی رسمی بانک اچ.اس.بی.سی. منتشر شد، این بانک قصد دارد حدود 10 درصد از کارکنان خود را که بین 22 هزار و تا 25 هزار نفر برآورد می شود، حذف کند.
این بانک که در سال 1865 ایجاد شده است و در حال حاضر 266 هزار کارمند در سراسر جهان دارد، قرار است در چارچوب این طرح، عملیات بانکی خود را در ترکیه و برزیل نیز متوقف کند، اما حضور خود را برای مشتریان سازمانی خود در ترکیه حفظ می کند ؛ که این اقدام، به منزله حذف 25 هزار فرصت شغلی دیگر است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از هنگ کنگ، اچ.اس.بی.سی. اعلام کرد براساس این طرح، تا سال 2017 بین چهار و نیم تا پنج میلیارد دلار در سال، در هزینه های این بانک صرفه جویی خواهد شد.
این بانک اعلام کرد در نظر دارد دارایی های پرخطر خود را 290 میلیون دلار کاهش دهد و طی دو سال آینده نرخ بازده حقوق صاحبان سهام را به بیش از 10 درصد برساند.
اچ.اس. بی. سی قصد دارد به موازات آن، به منظور به دست آوردن فرصت های رشد در آینده و انطباق با تغییرات ساختاری بازار بانکی، سرمایه گذاری های خود را در آسیا، با توجه ویژه به مدیریت دارایی و بیمه، افزایش دهد.
استوارت گالیور، مدیرکل اچ.اس.بی.سی. صبح امروز ضمن ارائه این طرح، گفت : « آسیا به زودی شاهد رشد اقتصادی قوی خواهد بود و ظرف 10 سال آینده به مرکز مبادلات بین المللی تبدیل خواهد شد.»
این بانک همچنین به زودی حضور خود را در جنوب چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا، همچون فیلیپین، اندونزی، مالزی یا سنگاپور که میزان رشد اقتصادی سالانه آنها بیش از چهار درصد است، تقویت می کند.