سرمربی کروات پرسپولیس بدون تردید فصل درخشانی را برای سرخپوشان ساخته است که حتی اگر انتهایش قهرمانی و فتح جام هم نباشد، باز باعث خواهد شد تا مدتها از او به نیکی یاد شود. برانکو با بازیکنانی جوان، تماشایی‌ترین بازی‌های لیگ را ارایه می‌دهد

و عملکرد او از هر نظر نمره قبولی می‌گیرد. اینها را نوشتیم که همین اول کار تکلیف‌مان را با پروفسور روشن کنیم. با این همه اما، عملکرد برانکو در این فصل در پاره‌ای از مواقع با ابهامات جدی مواجه بوده؛ طوری که بعضا حتی هواداران را هم متعجب کرده است. این مطلب به مرور چند سوال رایج از برانکو در این فصل می‌پردازد.
* واقعا مسلمان را نمی‌خواستی؟ از ابتدای فصل شایعات بسیار جدی در این زمینه وجود داشت که محسن مسلمان خارج از لیست خرید برانکو جذب شده و اصلا آن اوایل به همین دلیل هم به بازی گرفته نمی‌شد. محسن اما به تدریج وارد ترکیب شد و حالا می‌توان او را بهترین هافبک لیگ پانزدهم دانست. زحمات برانکو در احیای مسلمان قابل تقدیر است، اما سوال اینجاست که اگر این خرید مدیریت نبود، امروز چه کسی باید وسط زمین پرسپولیس را جمع می‌کرد؟ آیا ایوانکوویچ گزینه‌ای در این حد در تیمش دارد؟
* نقش میلاد کمندانی چیست؟ در جمع‌های دوستانه و غیررسمی، برانکو تا به حال به دفعات لب به ستایش از بازیکن جوان پرسپولیس گشوده، اما در عمل به ندرت به کمندانی بازی داده است. میلاد حالا دیگر بازیکن مهمی است که در تیم ملی امید هم تکالیف جدی داشت. در جوانگرایی برانکو هم که تردیدی نیست؛ پس اشکال از کجاست که کمندانی را کمتر در زمین می‌بینیم؟
* جانشین هادی نوروزی چه شد؟ برانکو بارها گفته بود در فصل نقل‌وانتقالات زمستانی یک بازیکن جای هادی نوروزی جذب خواهد کرد، اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاد.
* اگر انصاری کشف نمی‌شد تکلیف چه بود؟ حالا دیگر همه می‌دانند که محمد انصاری بازیکن تستی پرسپولیس در اردوی ترکیه بود که با تلاش خودش و البته تیزبینی برانکو خیلی زود به یک ستاره ثابت و تاثیرگذار تبدیل شد. سوال مهم اما این است که اگر پدیده‌ای مثل انصاری به این شکل معجزه‌آسا ظهور نمی‌کرد، تکلیف چه بود؟ برانکو ابتدای فصل برای پست دفاع چپ مهرداد جماعتی را می‌خواست که جذب این بازیکن میسر نشد. بعد از آن پروفسور دست از تلاش کشید تا اینکه انصاری کشف شد. با توجه به اینکه او حیدریه را هم چندان جدی نمی‌گیرد، حتی همین حالا این نگرانی وجود دارد که در صورت مصدومیت انصاری یا رضاییان چه اتفاقی برای سرخپوشان خواهد افتاد؟ یعنی باز بابک حاتمی؟!
* سید جلال را چرا رد کردی؟ به نظر می‌رسد برانکو در تخمین سطح کیفی مدافعان میانی‌اش دچار اشتباهات بزرگی شده است. نمایش‌های پر اشتباه نورمحمدی، بنگر و اومانیا نشان می‌دهد جای یک نفر خالی است؛ یک نفر که می‌توانست سید جلال حسینی باشد، اما برانکو ابتدای فصل او را نخواست.
* جا پرکن‌ها چرا باقی ماندند؟ پرسپولیس ابتدای فصل تغییرات زیادی داشت، اما باز در فهرست این تیم اسم نفراتی به چشم می‌خورد که مطلقا گره‌گشا نیستند و کارایی فنی ندارند. عجیب اینکه برانکو در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل هم این نفرات را رد نکرد. از جمله این بازیکنان می‌شود به رضا خالقی‌فر، بابک حاتمی، اومانیا و مهرداد کفشگری اشاره کرد که می‌شد در موردشان تصمیمات بهتری گرفت.
* گل خالی‌ها چرا گل نمی‌شود؟ می‌گویند اشتباه اگر یک بار رخ بدهد «فردی» است، اما اگر تکرار شود، به کادرفنی مربوط خواهد بود. پرسپولیس 21 هفته است که از ناحیه گل نکردن موقعیت‌های صدرصدی رنج می‌برد. آیا برانکو و همکارانش نباید فکری در این مورد می‌کردند؟ تمرین اختصاصی، کار روانی، تغییرات تاکتیکی و یا هر چیز دیگری که بتواند این مصیبت را برطرف کند.