معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش به درخواست اماراتی‌ها برای حضور در ایران واکنش نشان داد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش به درخواست اماراتی‌ها برای حضور در ایران واکنش نشان داد.

نصرالله سجادی در حاشیه بازدید از مسابقات شطرنج گرند‌پری بانوان جهان درباره درخواست اماراتی‌ها برای استخدام بادیگارد به منظور بازی در لیگ قهرمانان آسیا در ایران اظهار داشت: ما مطابق با استانداردهای AFC مسابقات را برگزار می‌کنیم و تلاش‌مان رعایت این استانداردهاست، این اولین‌بار نیست که چنین میزبانی را برعهده داریم و پیش از این نیز هیچ وقت مشکلی نبوده است.
وی افزود: هفته گذشته بازی نفت تهران در لیگ قهرمانان آسیا را به ورزشگاه رفتم که همه دیدند این دیدار بدون مشکل برگزار شد، پس بهتر است اماراتی‌ها تبلیغات بی‌خود نکنند.
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در خصوص میزبانی مسابقات شطرنج گفت: این برای نخستین‌بار است که ایران چنین میزبانی را برعهده گرفته است و فکر می‌کنم تا امروز مسئولان توانسته‌اند استانداردهای لازم را رعایت کنند و امیدوارم در آینده نیز بتوانیم میزبان چنین رقابت‌هایی باشیم.
سجادی عنوان کرد: خادم‌الشریعه توانسته در این تورنمنت خوش بدرخشد و با توجه به سن پایین‌اش آینده خوبی در انتظار او است، امیدوارم او در دیدارهای باقی‌مانده بتواند امتیازات لازم را کسب کند.
وی در خصوص نقش این میزبانی در پیشرفت رشته شطرنج گفت: میزبانی مسابقات بین‌المللی در پیشرفت و شناساندن آن رشته موثر است و مردم بیشتر با شطرنج آشنا می‌شوند.
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در خصوص مسائل مالی برگزاری این تورنمنت اظهار داشت: در خصوص مسائل مالی مشکلی نیست و بدون شک ورزشکاران جوایز خود را در همین تهران خواهند گرفت و به حساب‌شان واریز نخواهد شد. درباره بحث اسپانسری نیز باید بگویم که فدراسیون تلاش خود را کرده است، به هر حال اگر یک رشته ورزشی دیده شود، مسلما اسپانسرها نیز به سمت آن خواهند آمد، زمانی که مسابقات پخش نمی‌شود اسپانسر زیادی نیز جذب نخواهد شد اما این دلیلی برای عدم برگزاری چنین مسابقاتی نیست.