باشگاه فوتبال فیورنتینای ایتالیا اعلام کرد وینچنزو مونتلا سرمربی این تیم را از کار برکنار کرده است. این تصمیم در ارتباط با اظهارنظرهای اخیر او اتخاذ شده است.

باشگاه فوتبال فیورنتینای ایتالیا اعلام کرد وینچنزو مونتلا سرمربی این تیم را از کار برکنار کرده است. این تصمیم در ارتباط با اظهارنظرهای اخیر او اتخاذ شده است.

مونتلا تیم فیورنتینا را این فصل به رتبه چهارم سری آ رهنمون کرد اما اظهارات اخیر او در ارتباط با هواداران تیم سبب شد در حالی که دو سال از قراردادش با باشگاه باقی مانده، اخراج شود.
باشگاه فیورنتینا در بیانیه ای اعلام کرد :« مقامات باشگاه اقدام اخیر وینچنزو مونتلا را تلاش برای قطع ارتباطش با باشگاه در حالی قلمداد می کنند که دو سال از قراردادش با باشگاه باقی مانده است .»
در این بیانیه همچنین آمده است:« از این رو با نهایت تأسف اعلام می کنیم که اعتماد لازم برای ادامه همکاری بین ما وجود ندارد و ما چاره ای جز برکناری او نداریم. از سرمربی تیم انتظار داریم با احترام بیشتری با باشگاه هوادارانش برخورد کند.»
مونتلا 40 ساله - که مهاجم سابق تیم ملی ایتالیا بود - در ژوئن 2012 هدایت فیورنتینا را بر عهده گرفت و این تیم را در سال 2014 به فینال جام حذفی رساند اما فیورنتینا در آن بازی سه بر یک به ناپولی باخت.
این خبر چند روز پس از آن منتشر شد که آندره آ دلا واله رئیس افتخاری باشگاه فیورنتینا با صدور بیانیه ای اعلام کرد:« باشگاه منتشر تصمیم گیری درباره سرمربی است. با توجه به احترامی که برای باشگاه و هواداران قایل هستیم این موضوع باید بدون تأخیر حل شود.»
مونتلا در واکنش به این بیانیه گفت:« از بیانیه باشگاه شگفت زده شده ام زیرا ما ماه هاست که در حال رایزنی درباره مسائل فنی هستیم و من بر این باورم که چه با من و چه بدون من باشگاه باید با شفافیت برخورد کند.»
مونتلا در دوران حرفه ای خود 200 بار برای تیم رم به میدان رفت.
گفته می شود مقامات باشگاه فیورنتینا قصد دارند پائولو سوسا سرمربی تیم بازل سوئیس را به خدمت بگیرند.
157/125