می‌گویند تاریخ همیشه دو بار تکرار می‌شود؛ یک بار به شکل تراژدی و بار دیگر به صورت کمدی! اعتصاب اخیر پرسپولیسی‌ها انگار تازه‌ترین مصداق همین جمله معروف است.

درست دو سال پیش بود که سرخپوشان در دو مقطع دست به اعتصاب زدند؛ یک بار قبل از داربی برگشت و مرتبه دوم هم پیش از بازی مرگ و زندگی با راه‌آهن. عجیب اینکه هر دو بار هم این تصمیم اشتباه، تاثیر منفی‌اش را روی نتایج پرسپولیسی‌ها گذاشت. آنها در فصلی که مدعی اول قهرمانی بودند و به شکل محسوسی برتر از استقلال به نظر می‌رسیدند، قبل از داربی به بهانه مشکلات مالی دست از تمرین کشیدند و در نهایت برابر آبی‌پوشان متوقف شدند. بعدتر اعتصاب دوم رخ داد. پرسپولیس تنها به کسب یک پیروزی خانگی برابر تیم قعرنشین راه‌آهن احتیاج داشت تا بتواند 90درصد راه قهرمانی را برود، اما شاگردان دایی بار دیگر اعتصاب کردند تا تیم به حاشیه کشیده شود. این مساله جو روانی پرسپولیس را به هم ریخت و باعث شد سرخپوشان در یک بازی پراشتباه برابر حریف تن به تساوی دو بر دو بدهند و عملا قهرمانی را از دست رفته ببینند. این توقف حتی نزدیک بود باعث شود پرسپولیسی‌ها سهمیه هم نگیرند، اما برد روز آخر برابر استقلال صنعتی اهواز این تیم را به مقام نایب قهرمانی رساند.
در آن مقطع به نظر می‌رسید فدا کردن یک جام در راه اعتصاب‌های بچگانه، درس عبرت خوبی برای پرسپولیس و البته سایر باشگاه‌های کشور شده باشد، اما در کمال تعجیب تنها دو فصل بعد از آن داستان‌ها، اتفاق مشابهی در اردوی سرخپوشان رخ داد. امسال درست در شرایطی که پرسپولیس اوج گرفته بود و همه روی این تیم به عنوان مدعی جدی قهرمانی حساب می‌کردند، ناگهان بحث اعتصاب پیش آمد و سرخپوشان برای یک روز دست از تمرین کشیدند. در نهایت هم مثل اعتصاب‌های لیگ سیزدهم، این رفتار نتیجه مستقیمش را روی بازی قرمزها گذاشت و باعث شد این تیم در یک بازی کم‌رمق و دور از انتظار دو امتیاز حیف و میل کند و بار دیگر در مسیر سقوط از پله‌های بالای جدول قرار بگیرد. آیا این بار هم پرسپولیسی‌ها با از دست دادن قهرمانی تنبیه خواهند شد؟ باید صبر کرد و نتیجه نهایی کار را دید!