یک عضو سابق AFC می‌گوید ایران می‌تواند با شکایت در فیفا نسبت به رای AFC شکایت کند اما درصد تغییر این رای بسیار پایین است و بازی در کشور ثالث برگزار خواهد شد.

حسن غفاری گفت‌و‌گو با ایسنا درباره رای کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر برگزاری بازی‌های نمایندگان ایران و عربستان در کشور ثالث اظهار کرد: پیش‌بینی این رای را کرده بودم. جنبه سیاسی این رای بیشتر از جنبه ورزشی است. تنها اتفاق بدی که در جریان بازی‌های داخل ایران رخ داد، بازی پرسپولیس و تراکتورسازی بود.

او در واکنش به اینکه در جریان بازی سپاهان و لوکوموتیو ازبکستان هم نارنجک دست‌سازی به پشت نیمکت سپاهان پرتاب شد، گفت: مطمئن باشید که ناظرها گزارش این اتفاق را به AFC ارائه می‌کنند. آن‌ها مرتبا با کنفدراسیون فوتبال آسیا در تماس هستند. ناظرها از دو روز قبل تمام جوانب را بررسی می‌کنند.

عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال درباره اینکه مهدی تاج گفته بود اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتور در جریان بازی‌های داخلی بوده و ارتباطی به رای AFC در پرونده مناقشه ایران و عربستان ندارد، تاکید کرد: به هیچ وجه این موضوع درست نیست. فرقی ندارد که این بازی داخلی باشد یا خارجی. ما باید به آن‌ها نشان می‌دادیم که می‌توانیم امنیت جان تماشاگران را تامین کنیم. آن نارنجک اگر به جای اصابت به نیمکت تراکتورسازی به کنار نیمکت می‌رسید، می توانست به مربیان این تیم آسیب برساند.

غفاری افزود: ما در این بازی‌ها ضعیف عمل کردیم اما AFC باید سوابق ایران را در نظر بگیرد. ما مسابقات زیادی را در ایران برگزار کرده‌ایم و هیچ مشکلی هم به وجود نیامده است.

عضو سابق AFC درباره اینکه آیا ایران می‌تواند این رای را تغییر دهد، گفت: می‌توانیم به فیفا شکایت کنیم اما به یاد ندارم فیفا تا به حال آرای AFC را تغییر داده باشد. درصد این اتفاق بسیار کم است و باید در کشور سوم بازی کنیم.