یک مقام فدراسیون فوتبال عربستان اعتراف کرد تحت تاثیر فشار کشورش و برخی اعضا، ای.اف.سی اعلام کرد تیم‌های ایرانی مجبور به انتقال بازی‌‌های خود به کشوری ثالث شدند.

رای نهایی AFC درباره اختلافات فوتبالی ایران و عربستان دو روز پیش به نفع سعودی ها صادر و قرار شد بازی در کشور ثالث برگزار شود. دو کشور تا تاریخ ۲۵ مارس(۶ فروردین) باید کشور مورد نظر خود را برای میزبانی بازی اعلام کنند.

پس از اعلام ابتدا احمد عید، رئیس فدراسیون عربستان اعتراف کرد که نفوذ آنها در کمیته اجرایی کنفدراسیون آسیا بسیار زیاد است زیرا ۹ عضو از ۱۲ عضو آن عربستانی هستند که به همین خاطر رای AFC به نفع آنها بوده است!

امروز(جمعه) عدنان المعیبد، سخنگوی فدراسیون عربستان در مصاحبه با روزنامه الریاضیه اعتراف کرد که ائتلاف سعودی ها با کشورهای حاشیه خلیج فارس باعث صدور این رای به نفع آنها شده است. وی در مصاحبه اش گفت: رای AFC به انتقال بازی ها به کشور سوم تنها با اعتراض عربستان حاصل نشد بلکه از طریق ائتلاف برخی کشورهای عربی حاصل شد. و من از تمام کشورهای عضو ائتلاف تشکر می کنم.

این اظهارات مسئول عربستانی نشان از آن دارد که در کنفدراسیون فوتبال آسیا برخی تصمیمات تحت تاثیر جریاناتی گرفته می‌شود که به منظور خنثی کردن این رفتارها، لازم است مسئولان فوتبال کشورمان از راه‌های مختلف، وارد عمل شده تا حق تیم‌های ایرانی حفظ شود.