5 سرمربی اخیر ر‌ئال‌ ماد‌رید در اولین بازی خود برابر بارسلونا شکست خوردند.

زین الدین زیدان به عنوان سرمربی ر‌ئال‌ ماد‌رید اولین ال کلاسیکو را تجربه خواهد کرد. آمار سرمربیان تیم مادریدی در اولین بازی برابر ال کلاسیکو خوب نیست. پنج سرمربی آخر در ال کلاسیکو شکست خوردند. برخی از این شکست‌ها سنگین بودند که آخرین آنها به دیدار رفت این فصل لالیگا باز‌می‌گردد.

رافائل بنیتس در اولین تجربه ال کلاسیکو با چهار گل در سانتیاگوبرنابئو مغلوب بارسلونا شد. این بازی، یکی از بهترین نمایش‌های آبی‌اناری‌ها در چند سال اخیر بوده است.

کارلو آنچلوتی، سرمربی فصل گذشته رئال مادرید نیز در اولین ال کلاسیکو شکست خورد. مادرید دو بر یک در نوکمپ مغلوب شد. الکسیس سانچس، گل پیروزی آبی‌اناری‌ها را به ثمر رساند. پس از بازی از آنچلوتی انتقادهای زیادی شد. او در آن دیدار از سرخیو راموس، در خط میانی استفاده کرد و ترکیب دفاعی تیم خوشایند هو‌اد‌ا‌ران نبود. در حالی که مادرید فصل را با قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا پشت سر گذاشت، آن بازی اما هنوز تا مدت‌ها مورد انتقاد قرار می‌گرفت.

پیش از سرمربی ایتالیایی، ژوزه مورینیو هدایت سفیدپوشان را برعهده داشت. شکست مادرید در نوکمپ، شاید سنگین‌ترین باخت این تیم در زمین حریف بوده است. در حالی که از مورینیو به عنوان ناجی نامبرده می‌شد، او نتوانست بارسلونا را متوقف کند و با شکست پنج بر صفر نوکمپ را ترک کرد.

همچنین مانوئل پیگرینی نتیجه‌ مناسبی کسب نکرد و یک بر صفر بازی را در نوکمپ واگذار کرد. زلاتان ابراهیموویچ، ستاره سوئدی و کنونی پاری سن ژرمن در این بازی درخشید. این اولین ال کلاسیکو فلورنتینو پرس در بازگشت به مادرید به عنوان رییس باشگاه بود.

ناکامی مادرید برابر بارسلونا اما با سرمربیگری خوانده راموس شروع شد. سرمربی اسپانیایی در اولین ال کلاسیکو دو بر یک شکست خورد. همچنین در برگشت در برنابئو نیز شکست سنگینی را متحمل شد و 6 بر یک بازی را در برنابئو واگذار کرد. در آن سال بارسلونا 6 جام را فتح کرد.

اما برند شوستر نتیجه‌ خوبی برابر بارسلونا کسب کرد و با تک گل خولیو باپتیستا در زمین آبی‌اناری‌ها پیروز شد. هشت سال از آن بازی گذشته است. پنج سرمربی، پنج شکست را تجربه کردند. اکنون نوبت زیدان است. آیا او می‌تواند این ناکامی را پایان بدهد؟