دو رقیب سنتی فوتبال اسپانیا، تحت تاثیر مرگ یوهان کرایف افسانه هلندی بارسلونا به مصاف هم می روند

دنیای فوتبال از ساعت 23 امشب برای دو ساعت متوقف می شود تا شاهد رقابت دو رقیب سنتی فوتبال اسپانیا باشد.
آبی اناری پوشان بارسلونا که همچنان تحت تاثیر مرگ یوهان کرایف بازیکن اسطوره ای این تیم قرار دارند در نوکمپ زمین خانگی خود میزبان رئال مادرید هستند و با برتری 10 امتیازی نسبت به این تیم، سلطه خود را پیش از این مسابقه در صدر جدول نشان داده اند. رئال مادرید هم در سوی دیگر پش از چهار پیروزی پیاپی با هدایت زین الدین زیدان برای شکست بارسلونا پا به نوکمپ می گذارد.
ال کلاسیکو 231
رقابت رئال مادرید و بارسلونا که به ال کلاسیکو معروف است، به یک روایت برای دویست و سی و یکمین بار و به روایتی دیگر برای دویست و سی و دومین بار اتفاق می افتد. دو تیم در سال 1902 نخستین بار در جام کوپا دلا کوراناسیون با یکدیگر روبرو شدند که بارسلونا در این بازی با نتیجه 3 بر یک پیروز شد؛ ‌اما فدراسیون فوتبال اسپانیا این رقابت را به رسمیت نمی شناسد.
رئال مادرید با احتساب مسابقاتی که به رسمیت شناخته می شوند در رقابت رو در رو با 92 برد مقابل 90 برد بارسلونا پیش است. وضعیت در لالیگا هم با 71 برد مقابل 68 برد به همین شکل به نفع رئال است. با این وجود بارسلونا که در نخستین نبرد دو تیم در فصل جاری با نتیجه 4 بر صفر برنده شد، تیم برتر این فصل است.
ادای احترام به کرایف
بارسلونا امشب با پوشیدن پیراهن هایی با عبارت "متشکریم یوهان" به ستاره اسبق باشگاه که چند روز قبل در 68 سالگی درگذشت، ادای احترام می کند. یک دقیقه سکوت و پخش ویدئوی یادبود از دیگر برنامه های بارسلونا برای یادبود کرایف است.
جدال انریکه با زیدان
لوئیز انریکه سرمربی بارسلونا و زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید که در دوران بازیگری هم با پیراهن همین تیم ها رو در روی یکدیگر بودند،‌ برای نخستین بار روی نیمکت دو تیم در نوکمپ با یکدیگر روبرو می شوند. انریکه و زیدان در جریان بازی های ال کلاسیکو سابقه درگیری با یکدیگر را هم داشته اند و جدال آنها روی نیمکت ها هم به جذابیت ال کلاسیکو امشب افزوده است.
ترکیب احتمالی دو تیم
بارسلونا: براوو، آلوس، پیکه، ماسکرانو، آلبا، راکیتیچ، بوسکتس، اینیستا، مسی، سوارز، نیمار
رئال مادرید: کیلور ناواس، دنیلو، په په، راموس، مارسلو، کاسمیرو، کروس، مودریچ، بیل، رونالدو، بنزما
آمار و ارقام ال کلاسیکو
- بارسلونا تنها در یکی از هفت مسابقه خانگی قبلی مقابل رئال مادرید شکست خورده است.
- بارسلونا در چهار بازی از 6 مسابقه قبلی مقابل رئال مادرید برنده شده است.
- شاگردان لوئیز انریکه در 22 بازی پیاپی در نوکمپ بدون شکست بوده اند و در هر بازی حداقل یک گل زده اند.
- بازیکنان رئال مادرید، چهار کارت قرمز آخر ال کلاسیکو را گرفته اند.
_ لئو مسی در 6 مسابقه آخر به میزبانی نوکمپ موفق به گلزنی شده است.