سرمربی تیم ‌ملی والیبال ایران گفت: من به دنبال تغییرات هستم ولی نه تغییرات عمده،‌ بلکه می‌خواهم مسائل ریز و جزئیات فنی بازیکنان را اصلاح کنم تا با کاهش اشتباه‌هاتمان به هدفمان که کسب سهمیه المپیک است، برسیم.

سرمربی تیم ‌ملی والیبال ایران گفت: من به دنبال تغییرات هستم ولی نه تغییرات عمده،‌ بلکه می‌خواهم مسائل ریز و جزئیات فنی بازیکنان را اصلاح کنم تا با کاهش اشتباه‌هاتمان به هدفمان که کسب سهمیه المپیک است، برسیم.

رائول لوزانو بعد از تمرین تیم ‌ملی درباره روند تمرینات تیم، اظها‌ر کرد: امروز چهارمین تمرین خودمان در این هفته‌ را انجام می‌دهیم که تمرکز اصلی‌مان روی دریافت و سرویس ها بود. درباره مصدومیت بازیکنان نیز باید بگویم که یکی از بازیکنانمان به خاطر گرفتگی عضله دوقلو ابراز ناراحتی کرد و با کم کردن تمریناتش به فکر پیشگیری از افزایش مصدومیتش بودیم. بقیه مصدومیت‌های ما نیز به خاطر کمبود منیزیم بود که تلاش کردیم با دادن منیزیم کافی به بازیکنان این موضوع را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: مصدومیت محمد موسوی نیز از ناحیه کمر بود که خو‌شبختا‌نه مشکل جدی وجود نداشت و بعد از مدتی استراحت او می‌تواند از هفته‌ آینده تمرینات خود را پیگیری کند. ما از این بابت نگرانی نداریم. امیدوارم از هفته‌ آینده همه بازیکنان مصدوم ما به بازی بازگردند.

لوزانو درباره رییس کمیته ملی المپیک در تمرینات نیز گفت: خیلی خوشحالم که مسئولان ورزش ایران به والیبال اهمیت می‌دهند و کار تیم را به خوبی زیر نظر می‌گیرند. حضور رییس کمیته ملی المپیک و همچنین دیگر مسئولان ورزشی کشور نشان می‌دهد که ما تنها نیستیم و افرادی هستند که با حضورشان باعث دلگرمی و افزایش روحیه بازیکنان می‌شوند.

سرمربی تیم ‌ملی والیبال در ادامه با بیان این که نسبت به گذشته به کسب سهمیه المپیک خوش بین تر است، خاطر‌ نشان کرد: من از همان ابتدا به کسب سهمیه المپیک خوش بین بودم، ولی الان خوش بینی من افزایش یافته است چرا که کارها با روال مناسبی در حال انجام است و بازیکنان خوب تمرین می‌کنند. به خاطر استراحت بازیکنان این امکان وجود دارد که هفته‌ آینده یک نوبت تمرین را تعطیل کنیم، اما با توجه به این که سه بازی از مسابقات ما در انتخابی المپیک صبح برگزار می‌شود در برنامه‌هایمان انجام تمرینات در نوبت صبح وجود دارد تا ما بتوانیم برای آن ر‌قا‌بت ها به خوبی آماده شویم.

او درباره تغییرات تیم ‌ملی بعد از چند روز تمرین، تصریح کرد: ما به دنبال تغییر هستیم ولی نه تغییرات عمده چون استراتژی ما این است که بر روی مسائل ریز و تکنیک‌های جزئی و فرعی شان کار کنیم تا نواقص آنها برطرف شود تا ما بتوانیم با نتایج خوب ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک را به پایان برسانیم.

لوزانو در ادامه افزود: در حال‌ حاضر ایران در رنکینگ هفتم جهان قرار دارد و امیدوارم با تدبیر و اصلاح رفتارهای فنی خودمان بتوانیم از اشتباه‌ها جلوگیری کنیم و با رقم خوردن نتایج خوب، رنکینگ خوبی در جهان بدست آوریم هر چند که هدف اصلی ما کسب سهمیه المپیک است.

سرمربی تیم ‌ملی والیبال ایران در پایان صحبت‌هایش گفت: یک ماه تا اولین بازی تدارکاتی ما و 45 روز تا اولین بازی رسمی ما در ژاپن باقی‌ مانده است. هنوز به فرم ایده‌آل نرسیده ایم و هدفمان این است که در زمانی که مسابقات برگزار می‌شود به سطح ایده ال برسیم و نتایج خوبی را به دست بیاوریم.