هافبک تیم ملی فوتبال گفت: هم اینکه با تیم‌های امارات و عربستان هم‌گروه نشدیم جای خوشحالی دارد، چرا که از لحاظ سیاسی خوب نبود با این دو کشور مواجه شویم.

هافبک تیم ملی فوتبال گفت: هم اینکه با تیم‌های امارات و عربستان هم‌گروه نشدیم جای خوشحالی دارد، چرا که از لحاظ سیاسی خوب نبود با این دو کشور مواجه شویم.

وحید امیری در مورد گروه ایران در رقابت‌های انتخابی جام‌ جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار داشت: به‌عقیده من هم اینکه ایران با تیم‌های عربستان و امارات هم‌گروه نشد، باید خوشحال باشیم. البته نه اینکه این دو کشور تیم‌های قدرتمندی باشند بلکه با توجه به مشکلات سیاسی که بین این دو کشور با کشورمان وجود دارد، بهتر بود که در مسابقات انتخابی جام جهانی در یک گروه قرار نمی‌گرفتیم که خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد.

وی افزود: ما پیش از این بارها مقابل تیم‌هایی چون کره جنوبی، قطر و ازبکستان قرار گرفته‌ایم و از لحاظ آماری هم نتایج خیلی خوبی مقابل این تیم‌ها کسب کرده‌ایم، اما با این وجود نمی‌شود گفت آنها حریفان راحتی برای ایران هستند، بلکه هر تیمی که وارد این مرحله از رقابت‌ها می‌شود قطعاً برنامه‌ریزی وسیعی برای صعود به جام جهانی انجام می‌دهد.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه تیم ملی از حالا باید به فکر آماده‌سازی خود برای رویارویی با حریفانش باشد، تصریح کرد: در مورد مشکلات تیم ملی بارها کی‌روش صحبت کرده است و امیدوارم خواسته‌های او برآورده شود. خواسته‌های سرمربی تیم ملی غیرمنطقی و زیاد نیست بلکه او خواهان امکانات اولیه شامل لباس تمرین و زمین مناسب برای تیم خود است. کی‌روش اگر روی این مسائل اصرار دارد به‌خاطر ارزش زیادی است که برای تیم ملی قائل می‌شود و می‌خواهد تیمش از هر نظر شخصیت بالایی داشته باشد. به‌هر حال ایران در رده‌بندی فیفا تیم اول آسیاست و باید امکانات‌مان نه در این حد بلکه حداقل در حد یک تیم متوسط باشد.

وی یادآور شد: مطمئن باشید تیم‌هایی مثل قطر، کره جنوبی و چین برای فوتبال کشورشان هزینه می‌کنند و هزینه آنها در مقایسه با کشور ما صد به یک است. تیم ملی فوتبال ویترین یک کشور است و اگر بد نتیجه بگیرد باعث سرافکندگی کشور خود خواهد شد و اگر خوب نتیجه بگیرد منجر به سربلندی آن کشور می شود. امیدوارم مسئولان برای تیم ملی امکانات اردویی را فراهم کنند تا به بهترین شکل برای مسابقات پیش‌رو آماده شویم.

امیری در ادامه در گفت‌وگو با تسنیم در رابطه با اوضاع تیم نفت تهران نیز گفت: در مورد مشکلات مالی تیم نفت زیاد صحبت شده است، تا جایی که خودمان تصمیم گرفتیم دیگر به این مسائل فکر نکرده و در این هفته‌های پایانی فقط روی بازی‌هایی که پیش‌رو داریم فکر کنیم و ان‌شالله بتوانیم قهرمان شده یا سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بگیریم. حالا اینکه در آینده چه اتفاقاتی رخ می‌دهد، ما بی‌خبریم.

هافبک تیم ملی در پاسخ به این پرسش که برای فصل بعد در نفت خواهد ماند یا راهی یکی از دو تیم مطرح پایتخت و حتی تیم‌های خارجی خواهد شد، عنوان کرد: به‌طور قطع این فصل، آخرین فصل حضورم در نفت خواهد بود. در مورد لژیونر شدن هم منتظرم ببینم چه پیشنهاداتی می‌رسد. بازی کردن در یکی از دو تیم پرطرفدار پایتخت هم افتخار است و هر بازیکنی دوست دارد در این دو تیم بزرگ بازی کند. آنچه مسلم است برای من شرایط مالی، شخصیت تیمی و سرمربی تیم بعدم خیلی مهم است و سعی خواهم کرد بهترین تصمیم را بگیرم.