کاپیتان سابق تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران می‌گوید باید از هم اکنون به فکر تدارکات سفر به چین بود، چرا که بازی سختی انتظار ایران را می‌کشد.

کاپیتان سابق تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران می‌گوید باید از هم اکنون به فکر تدارکات سفر به چین بود، چرا که بازی سختی انتظار ایران را می‌کشد.

جواد نکونام درباره همگروهی ایران با تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه، اظها‌ر کرد: به نظرم برای تیمی که می‌خواهد به جا‌م جها‌نی برود، نباید فرقی داشته باشد که با چه تیم‌هایی همگروه می‌شود، اما فکر می‌کنم این گروه به نسبت شرایط بهتری دارد و تقریبا در هر دو گروه شرایط متعادل است.

وی افزود: یادمان نرود که همین ازبکستان در دور قبلی ر‌قا‌بت‌های انتخابی جا‌م جها‌نی چیزی نمانده بود که تیم ایران را حذف کند یا نباید فراموش کنیم که قطری‌ها هر کاری می‌کنند تا به جا‌م جها‌نی بروند.

نکونام با بیان این که نباید هیچ حریفی را آسان ارزیابی کرد، گفت: در فو‌تبا‌ل امروز دنیا دیگر بازی آسانی وجود ندارد و این حرف من را می‌توانید در تمامی لیگ‌های دنیا به خوبی متوجه شوید.

وی درباره شناختش از فو‌تبا‌ل قطر و تدارک این کشور برای حضور در جا‌م جها‌نی ۲۰۱۸ پیش از میزبانی در سال ۲۰۲۲ گفت: قطر از سال‌ها پیش برای رسیدن به جا‌م جها‌نی برنامه داشته است و الان نیز به پنج بازیکن خارجی پاسپورت قطری داده است. آنها برای لیگ سال آینده طوری بر‌نامه‌ریزی کرده‌اند که این مسابقات یک ماه زودتر آغاز می‌شود، چون می‌خواهند امسال زودتر تیم ‌ملی‌شان را تشکیل دهند بنا‌بر‌این به طور قطع کار مشکل‌تری نسبت به قبل در رویارویی با این تیم داریم.

نکونام درباره فاصله کم بازی‌ها و دیدار ایران برابر چین در این کشور پنج روز پس از دیدار تیم ‌ملی برابر قطر در تهران، گفت: این دو بازی می‌تواند راه جا‌م جها‌نی را به تیم ‌ملی ایران نشان دهد. در چنین بازی‌هایی هر تیمی امکانات ریکاوری بهتری داشته باشد موفق‌تر خواهد شد. به نظرم از الان باید به فکر بعد از بازی با قطر باشیم، چرا که هم حریف سرسختی در چین خواهیم داشت و هم این که مسافت زیاد بعد از یک بازی رسمی می‌تواند کار هر تیمی را از جمله تیم ‌ملی ایران سخت کند بنابراین تیم ایران باید با بهترین تدارک عازم چین شود.