پیشکسوت تیم فو‌تبا‌ل استقلال اظهار کرد انتظار نداشت نتیجه‌ داربی چهار بر دو به نفع پر‌سپولیس شود.

جواد زرینچه درباره حضورش در تمرین استقلال اظها‌ر کرد: امروز به تمرین تیم آمدم تا شرایط استقلال را از نزدیک ببینم. واقعیتش این است که کمی دلتنگ شده بودم و مدتی بود که به تمرین استقلال نیامده بودم. بازیکنان هم از شرایط خوبی برخوردار هستند و درست است که هفته‌ سختی را پشت سر می‌گذارند اما امیدواریم روز جمعه یک بازی خوب و زیبا را از استقلال شاهد باشیم.

زرینچه در پاسخ به این سوال که چرا پیش از داربی به تمرین استقلال نیامد نیز گفت: به دنبال این بودیم به تیم آرامش بدهیم. گفتیم شاید اگر قبل از داربی به سر تمرین بیاییم، حرف و حدیثی پیش بیاید. البته با آمدن ما هم مشکلی حل نمی‌شد. بنا‌بر‌این صلاح نبود که قبل از داربی به تمرین بیایم.

او افزود: بعد از شکست استقلال مقابل پر‌سپولیس، حمایت‌های خوبی از سوی مدیران باشگاه انجام شد که به نظر من این حمایت‌ها دلگرمی خوبی محسوب می‌شود. درست است تیم نتیجه‌ نگرفته است اما مطمئنا این ناراحتی می‌تواند با انجام یک بازی خوب و کسب یک نتیجه‌ شیرین مقابل فولاد، التیام‌بخش باشد. خود بازیکنان مطمئنا از تجربه بالایی برخوردار هستند و می‌توانند این شکست را از ذهن خود پاک کنند. برای استقلال هنوز چیزی تمام نشده است.

زرینچه در پاسخ به این پرسش که آ‌یا با پرویز مظلومی مشکلی دارد که مظلومی با او خوش و بش نکرده است نیز گفت: نه. مشکلی با مظلومی ندارم. زمانی که به تمرین آمدم به رختکن نرفتم به کنار زمین آمدم و به همین دلیل مظلومی درگیر تمرین بود و نتوانست به سمت من بیاید. البته شاید هم چون موهایم را کوتاه کردم، مظلومی من را نشناخته است.

پیشکسوت تیم فو‌تبا‌ل پر‌سپولیس در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی شکستی را از استقلال داشت یا خیر نیز عنوان کرد: انتظار چنین شکستی را نداشتم. استقلال در داربی با بدشانسی مواجه شد و اگر در صحنه‌ای که آرش برهانی توپ را در اختیار گرفت، گل می‌زد، شاید نتیجه‌ دیگری رقم می خورد ولی در مجموع انتظار چنین نتیجه‌ای را نداشتم.

او ا‌دا‌مه‌ داد: به نظر من تیمی که از اول فصل با هر بازیکنی سیستم 1-3-2-4 را استفاده کرده است نباید در دیدار حساسی همچون داربی سیستم بازی اش را به 2-4-4 لوزی تغییر می داد. شاید این کار ریسک بزرگی محسوب می‌شد. به نظرم یک انتقاد سازنده است. استقلال با یک تساوی هم می‌توانست در صدر بماند. با توجه به نتایجی که از روز قبل از داربی رقم خورده بود استقلال باید با انجام یک بازی بسته حداقل مساوی و یا حتی به پیروزی می‌رسید.