جورج گواردیولاگفت: اگر مجیدی جوان‌تر بود می‌توانست در یکی از باشگاه‌های بزرگ اروپا بازی کند.

روز گذشته نشست مطبوعاتی مدرسه فوتبال بارسلونا در تهران با حضور نمایندگان باشگاه بارسلونا و مسئولان ایرانی برگزار شد. مجید نیرومند، مسئول آکادمی مذکور و نماینده باشگاه بارسلونا در تهران در خصوص شروع رسمی فعالیت باشگاه بارسلونا در تهران گفت: «4 سال است که برای افتتاح چنین مرکزی در ایران تلاش می‌کنیم و خوشحالم که امروز تلاش‌های ما به ثمر نشسته.

بعد از 4 سال مذاکره در نهایت توانستیم باشگاه بارسلونا را برای فعالیت در ایران متقاعد کنیم. آکادمی بارسلونا در تهران تحت نظر فردی مارتین مسئول رده بالای آکادمی‌های باشگاه بارسلونا در خاورمیانه و آمریکا کارش را آغاز خواهد کرد و امیدوارم این آکادمی دروازه‌ای باشد برای راه یافتن استعدادهای ایرانی به فوتبال اروپا.»

نیرومند در ادامه در خصوص هزینه حضور در اولین دوره آکادمی باشگاه بارسلونا گفت: «اولین دوره از 11 تا 16 اردیبهشت آغاز خواهد شد. با همکاری شهرداری تهران تمهیداتی اندیشیده شده تا تعدادی از کودکان کار که توان پرداخت هزینه‌های حضور در این کمپ را ندارند به صورت رایگان در این دوره حضور داشته باشند. برای خانواده‌هایی که توان مالی دارند حضور در این دوره آموزشی 620 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

بازیکنانی که بتوانند نظر مربیان آکادمی را جلب کنند در قالب تیم آکادمی بارسلونا در تورنمنتی که هر سال در ماه آوریل با حضور آکادمی‌های باشگاه بارسلونا برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد. در این تورنمنت‌ها بازیکنان شانس دیده شدن توسط استعدادیاب‌های بارسلونا را خواهند داشت.»

مجید نیرومند ناگفته‌های جالبی هم از دوران 4 ساله مذاکرات و دیدارهای خود با مسئولان بارسلونا هم داشت: «حدود 3 سال پیش جورج گواردیولا که یکی از بستگان نزدیک پپ گواردیولاست برای بازدید از امکانات سخت‌افزاری ما به تهران آمده بود. او همان کسی است که مسی را به بارسلونا آورد.

دی ماریا هم یکی دیگر از کشف‌های این استعدادیاب موفق به حساب می‌آید. او را برای تماشای یکی از بازی‌های استقلال به ورزشگاه آزادی بردیم. بعد از پایان نیمه اول او از من در مورد فرهاد مجیدی سوال کرد. بازی مجیدی کاملا او را تحت‌تاثیر قرار داده بود. او گفت اگر مجیدی جوان‌تر بود می‌توانست در یکی از باشگاه‌های بزرگ اروپا بازی کند.» او در ادامه از بازی حنیف عمران‌زاده هم تعریف کرد و او را مدافع باهوشی نامید.

نیرومند در پایان صحبت‌های خود در خصوص احتمال حضور ستارگان بارسلونا در تهران گفت: «چند سال پیش به باشگاه پرسپولیس پیشنهاد دادم تا با تامین هزینه‌ها شرایط حضور تیم بارسلونا در ایران را فراهم کند اما در نهایت این کار عملی نشد. اما همین جا اعلام می‌کنم که اگر ارگان و یا باشگاهی حاضر است هزینه‌های حضور بارسلونا در تهران را تامین کند می‌توانم در مرداد ماه همین سال جاری بارسلونا را به ایران بیاورم. بارسا برای سفر به تهران 2 میلیون یورو می‌گیرد.»