رئیس دپارتمان داوران گفت: هفته های پایانی لیگ برتر از حساسیت بالایی برخوردار است.

رئیس دپارتمان داوران گفت: هفته های پایانی لیگ برتر از حساسیت بالایی برخوردار است.

مسعود عنایت گفت: بازیهای هفته ۲۸ لیگ برتر بسیار حساس و تعیین کننده بودند و مانند هفته های پیشین، به بازبینی فیلم ها و بررسی گزارش ناظران داوری بازیها پرداختیم.

رئیس دپارتمان ادامه داد: پس از بازبینی فیلم بازیها مشخص شد که در بازی حساس پرسپولیس و نفت تهران گل اول نفت کاملا سالم و آفساید نبود و کارشناسان داوری به اشتباه گل اول نفت را آفساید تشخیص دادند. با بازبینی فیلم این دیدار و در حرکت آهسته مشخص شد که گل به ثمر رسیده کاملا صحیح بود و تیم داوری به درستی وظیفه خود را انجام داد.

عنایت همچنین درخصوص قضاوت دیدار حساس تیم های سایپا و استقلال تهران و شبهه ای که در صحنه خطا روی بازیکن استقلال تهران رخ داد بیان کرد: خوشبختانه تصمیم داور در مورد اعلام پنالتی کاملا صحیح و برابر قانون بود. هیچ گونه جای بحث و آنالیزی نداریم، مدافعان تیم سایپا مرتکب خطا شدند که داور با جایگیری مناسب و بسیار نزدیک توانست این خطا را تشخیص بدهد و اعلام پنالتی به سود استقلال کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به هفته های پایانی لیگ برتر نزدیک می شویم و با توجه به حساسیت های موجود در جدول، داوران نیاز به آرامش دارند و جامعه داوری کشور باید این فضا را برای آنها مهیا کند و با نظرات نادرست و اشتباه روحیه داوران را تضعیف نکند. معتقدم کارشناسان داوری ابتدا بازی ها را تجزیه و تحلیل کنند و پس از آن نظراتشان را بدهند. هفته پایانی لیگ برتر از حساسیت بالایی برخوردار است و طی آن تیم قهرمان و تیم هایی که سهمیه حضور در بازیهای آسیایی را دریافت می کنند و برهمین اساس نباید داوران را تحت فشار قرار دهیم.

رئیس دپارتمان داوری در پایان درخصوص قضاوت دیدار سپاهان و گسترش فولاد تبریز گفت: به نظرم بخشی زاده در این دیدار باید خطای هند خلعتبری را می گرفت، که متاسفانه به دلیل جای گیری نامناسب این خطا را نگرفت. اما در مجموع بقیه بازیهای مشکل خاصی نداشتند و در نتیجه گیری تیم ها قضاوت داوران تاثیری نداشت.