استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس در دو هفته پایانی، دیدارهای فوق العاده حساسی مقابل رقبای خود برگزار خواهند کرد.

استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس در دو هفته پایانی، دیدارهای فوق العاده حساسی مقابل رقبای خود برگزار خواهند کرد.

اگر این سه تیم، نتایج مشابهی مانند دور رفت بگیرند، این استقلال خوزستان خواهد بود که قهرمانی را مال خود می کند.
در دو بازی پایانی دور رفت لیگ برتر، استقلال با تراکتورسازی مساوی کرد و صبا را شکست داد و چهار امتیاز مال خود کرد. پرسپولیس هر دو دیدار مقابل گسترش و راه آهن را با پیروزی پشت سر گذاشت و شاگردان ویسی نیز ابتدا پدیده را سه بر صفر در اهواز شکست دادند و سپس، ذوب را در اصفهان مغلوب کردند تا یک نتیجه بسیار خوب را کسب کنند.
اگر این نتایج در دور برگشت نیز تکرار شود، این شاگردان ویسی خواهند بود که مقام قهرمانی را مال خود خواهند کرد و پرسپولیسی ها هم امتیاز با این تیم و به خاطر تفاضل کمتر، به رتبه دوم رضایت می دهند که بعید است هواداران این تیم را راضی کند و استقلالی های تهران نیز رتبه سوم را مال خود می کنند.
هواداران هر دو تیم به مقامی غیر از قهرمانی رضایت نمی دهند و حالا که رقابت بین دو رقیب دیرینه است، هر کدام می خواهند خودی نشان دهند. هرچند بالاتر قرار گرفتن نسبت به رقیب دیرینه اندکی از درد آنها را التیام می بخشد اما قهرمانی، مرهمی است که تمامی دوران سخت را از یاد آنها خواهد برد.