عضو جدید هیات رییسه فدراسیون فوتبال اعلام کرد علاقمند است به عنوان رییس کمیته داوران مشغول به کار شود.

هدایت ممبینی درباره انتخابش به عنوان عضو جدید هیات رییسه فدراسیون فوتبال به "ورزش سه" می گوید: با توجه به سابقه ای که در سال های گذشته در فوتبال داشتم، مجمع به بنده اعتماد کرد. خوشحالم که توانسته ام با صداقت کار کنم و همین مساله جای امیدواری داشت تا بتوانم رای بیاورم. با توجه به اینکه من حق رای دادن نداشتم، کار برای ورودم به هیات رییسه سخت تر بود اما خداراشکر این مساله حاصل شد.


وی درباره شائبه هایی که پیرامون مجمع دیروز به وجود آمده، تاکید می کند: من فکر می کنم مجمع دیروز در بهترین سطح خود برگزار شد. دموکراسی خوبی حکمفرما بود و هیچ کس برای رای دادن به کاندیدایی تحت فشار نبود. مشکل خاصی را مشاهده نکردم.


داور بازنشسته فوتبال درباره شانس خود برای ریاست کمیته داوران بیان می کند: رییس کمیته داوران باید از طرف رییس فدراسیون فوتبال پیشنهاد داده شود و هیات رییسه آن را بررسی کند. من تخصص اصلی ام در فوتبال در امر داوری است. سال ها داور بین المللی بودم و اکنون هم ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا هستم. با مشکلات روز داوری آشنا هستم و واقعا علاقمندم به عنوان رییس کمیته داوران کارم را آغاز کنم. با این وجود تصمیم گیری در این باره به عهده رییس فدراسیون فوتبال است.


او درباره رابطه اش با فریدون اصفهانیان می گوید: من و اصفهانیان سالها داور بودیم و همکار هستیم. او از سرمایه های داوری ایران است و به عنوان یک رقیب به اصفهانیان نگاه نمی کنم.


ممبینی صحبت هایش را اینطور به پایان می برد: مشکلات داوری ایران بر هیچ کس پوشیده نیست. ما باید برنامه ریزی درستی انجام دهیم تا از نظر روحی داوران در سطح بالایی قرار گیرند و اشتباهات به حداقل برسند. باید این بستر را فراهم کنیم که داوری کشور در سلامت و اعتماد به نفس کامل کارش را دنبال کند.