رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو برادر که اقدام به دزدیدن و زورگیری بار از پشت وانت‌بارها و موتورسیکلت‌ها در محدوده بازار کرده بودند، خبر داد.رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو برادر که اقدام به دزدیدن و زورگیری

در تاریخ 12 اسفند ماه سال گذشته مأموران کلانتری 116 مولوی به رانندگان دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکوک شده و به آنها دستور ایست دادند، اما با وجود دستور ایست پلیس، سرنشینان دو موتورسیکلت اقدام به فرار کردند که طی تعقیب و گریز گشت کلانتری با آنها، راننده یکی از موتورها دستگیر و در بازرسی از وی یک قبضه سلاح سرد کشف شد.

متهم نیز به‌همراه مقادیری البسه و پوشاک بسته بندی، دستگیر و به کلانتری 116 مولوی منتقل شد و همزمان با انتقال جواد . پ 28 ساله به کلانتری 116 مولوی، راننده یک دستگاه خودرو وانت نیز در کلانتری حاضر شده و در خصوص بارکنی و سرقت قسمتی از بار پوشاک خود توسط سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت، اقدام به طرح شکایت کرد که با مشاهده جواد . پ، بلافاصله او را به عنوان یکی از سارقان مورد شناسایی قرار داد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به شیوه بارکنی و به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ناحیه 12 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با انتقال متهم به پایگاه هفتم پلیس آگاهی و آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی سوابق متهم جواد . پ پرداخته و اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت بوده و بارها دستگیر و روانه زندان شده است. جواد . پ که چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، برادرش به نام مازیار 26 ساله را به‌ عنوان همدست متواری معرفی کرد که بلافاصله مازیار نیز به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار با بیش از هفت بار سابقه دستگیری مورد شناسایی قرار گرفت.

جواد در اعترافاتش، در خصوص نحوه انجام سرقت به کارآگاهان گفت: خودروهای وانت و بعضا موتورسیکلتی را که در محدوده بازار تهران و یا منطقه مولوی اقدام به بارگیری محموله لباس و پوشاک می‌کردند، تعقیب می‌کردیم و سپس در پشت چراغ قرمز و یا توقف ایجاد شده بر اثر ترافیک، اقدام به سرقت قسمتی از محموله‌های آنها کرده و متواری می‌شدیم. در این بین اگر رانندگان یا سرنشینان خودروها یا موتورسیکلت قصد مقاومت داشتند، با تهدید چاقو سرقت خود را به شیوه زورگیری انجام می‌دادیم.

با شناسایی مازیار به عنوان دومین متهم پرونده، محل تردد وی در منطقه شوش شناسایی و تحت مراقبت‌های نامحسوس پلیسی قرار گرفت و این در حالی بود که مازیار با اطلاع از دستگیری برادرش‌، بلافاصله متواری شده بود. تا اینکه سرانجام در تاریخ 24 فروردین ماه کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با شناسایی محل تردد مازیار در منطقه شوش - خیابان ارج ، وی را دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند و مازیار نیز در همان تحقیقات اولیه، صراحتا به ده‌ها فقره بارکنی به‌ همراه برادرش جواد اعتراف کرد.


دستگیری دو برادر/انتشار تصاویر به دستور مقام قضایی
بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه شمس‌الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت به شیوه بارکنی در محدوده مراکز تجاری بویژه در بازار تهران و منطقه مولوی، شناسایی دقیق متهمان از سوی بیش از 20 مالباخته و به منظور شناسایی سایر جرایم ارتکابی آنان و شکات و مالباختگان دیگر، دستور انتشار بدون پوشش تصویر دو متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان شهدای پانزدهم خرداد - جنب کلانتری 113 بازار مراجعه کنند.