کمال کامیابی‌نیا را می‌توان یکی از خوش‌شانس‌ترین بازیکنان فوتبال ایران دانست. هافبک دفاعی پرسپولیس که در نفت تهران موفقیت چندانی نداشت و به اندازه سایر بازیکنان موثر نبود اما به یکباره سر از پرسپولیس درآورد و در ترکیب اصلی این تیم قرار گرفت.


حضور کامیابی‌نیا در پرسپولیس به همان اندازه عجیب بود که حضورش در ترکیب اصلی! او اما حمایت برانکو را پشت خود دید و البته پرسپولیس هم روند صعودی خود را طی کرد تا کامیابی‌نیا با نمایشی متوسط به تیم ملی برسد و شاگرد کی‌روش شود. هنوز حضور کامیابی‌نیا در پرسپولیس را باور نکرده بودیم که او برای تیم ملی نیز بازی کرد. این بار در بازی‌های مقدماتی جام جهانی و مقابل گوام.
قطعا تا به حال بارها شنید‌ه‌اید که یک بازیکن مستعد به حق خود در فوتبال ایران نرسیده و شکوفا نشده. کامیابی‌نیا و دوران فوتبالش گواه خلاف این شنیده‌ها است. او در فوتبال به بیشتر از استعدادی که داشته رسیده و سال‌های متعددی را در سطح اول فوتبال ایران بازی کرده.
کامیابی‌نیا و خوش‌شانسی‌اش این بار در تیم ملی به فریاد او رسیده. شماره 11 پرسپولیس در لیست 23 نفره کی‌روش برای بازی تدارکاتی مقابل مقدونیه قرار گرفته. آن هم در شرایطی که امید ابراهیمی در لیست نیست و آندرانیک تیموریان نیز به دلیل آسیب‌دیدگی خط خورده و همراه سایر بازیکنان به اسکوپیه نمی‌رود.
در لیست تیم ملی فقط نام دو هافبک تدافعی دیده می‌شود. سعید عزت‌اللهی و کمال کامیابی‌نیا که با توجه به روش 1-3-2-4 بازی تیم ملی، هر دو در ترکیب قرار می‌گیرند و مقابل مقدونیه بازی می‌کنند. این هم از خوش‌شانسی‌های کمال‌ کامیابی‌نیا است. هافبکی که حالا قرار است در ترکیب اصلی تیم ملی هم بازی کند.