به نظر من تمرین یک تیم ملی باید امکانات بسیار قوی‌تری داشته باشد. کی‌روش هم که حرص می‌خورد و مصاحبه می‌کند حق دارد چون ابزار دست مربی، بازیکن و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری است.

من دیدم زمین تمرین تیم ملی رختکن مناسب ندارد. شرایط تیم ملی باید در شان این تیم باشد تا مربی دغدغه‌ای برای کارهای فنی نداشته باشد
ززززدستیار مجید جلالی در سایپا همراه او به پیکان خواهد رفت. مطهری که هنوز قراردادی با پیکان نبسته می‌گوید: «پیکان بازیکنان جوان زیادی دارد و شرایط لیگ یک هم با لیگ برتر فرق می‌کند. مطمئنا هدف این است که سال اول تیم در لیگ برتر حفظ شود و خود آقای شیعی هم به این مساله اشاره کردند. دو سال قبل هم برای این تیم هزینه زیادی شد اما سقوط کرد ولی ما می‌خواهیم امسال با تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوان تیم خوبی درست کنیم و اگر سال‌های بعد همکاری ادامه داشت در فکر رتبه‌های بالا باشیم.»
وی درباره برخوردی که اواخر فصل گذشته با مجید جلالی در سایپا شد می‌گوید: «من باشگاه سایپا را یک باشگاه فرهنگی ورزشی خوب می‌دانم اما متاسفانه مهم‌ترین و سخت ترین سال زندگی ورزشی‌ام را در این باشگاه گذراندم. ما تا نیم فصل و هفته هفدهم تیم چهارم جدول بودیم و بازی‌های فوق‌العاده‌ای ارائه کردیم که نمونه‌اش را مقابل استقلال و پرسپولیس دیدید اما مشکلاتی که ایجاد شد اثراتش را روی تیم گذاشت.»
مطهری ادامه داد: «نمی‌خواهم وارد ریز مشکلات شوم اما تیم ما در هفته‌های پایانی حواشی زیادی داشت. تیم ما از لحاظ فنی مشکلی نداشت اما به لحاظ روانی به هم ریخته بود و شکاف ایجاد شده بین مدیریت و کادر فنی ناخودآگاه روی عملکرد بازیکنان تاثیر گذاشت.»
وی در پاسخ به اینکه برخی بازیکنان با تجربه به خاطر میدان دادن جلالی به جوان‌ها علیه او کار می‌کردند گفت: «نه خوشبختانه در تیم سایپا چنین چیزی نداشتیم. تیم ما متشکل از بازیکنان با تجربه و جوان بود اما چنین مساله‌ای درست نیست. در این تیم بازیکنانی مثل ابراهیم صادقی و مجید ایوبی حضور داشتند که همه جوره یار و یاور تیم بودند.»
مطهری درباره حرف‌های محرم نویدکیا که اینطور القا می‌کرد که صادقی هم در کار باشگاه و هم کادر فنی تیمش دخالت می‌کند، می‌گوید:«خوشبختانه صادقی تمام قواعد حرفه‌ای بودن را بلد است ضمن اینکه فوق‌العاده اخلاق مدار است و می‌تواند الگو باشد. من همیشه رک حرف می‌زنم و اگر کوچکترین موضوعی بود می‌گفتم اما می‌گویم صادقی صادق ترین و بامعرفت ترین بازیکنی است که در دوران فوتبالم دیده‌ام.»
وی ادامه می‌دهد: «ابراهیم از هر نظر نمونه و الگو است. اصلا می‌توانید از مربیان قبلی سایپا بپرسید. او همیشه دست راست کادر فنی بوده اما هیچ وقت در کار فنی دخالت نکرده چون وظایف خودش را بلد است ضمن اینکه ما هم مربیانی نبودیم که باج بدهیم.»
مطهری درباره حضورش در تمرین دیروز تیم ملی می‌گوید:«من همیشه دوست داشتم به روز باشم. به همین خاطر با افشین پیروانی تماس گرفتم و هماهنگ کردم تا سر تمرین بروم. هدفم دیدن کی‌روش و تمرینات او بود که البته خوشحال شدم حضورم همزمان شد با حضور همبازی سابقم در تیم ملی، تیم امید و کشاورز آقای کریم باقری.»
مربی سابق سایپا درباره جو تیم ملی می‌گوید: «جو خیلی خوب و حرفه‌ای وجود داشت اما من به‌عنوان فردی که در فوتبال بوده چه به‌عنوان مربی یا بازیکن از فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش توقع دارم از تیم ملی حمایت کنند. به نظر من تمرین یک تیم ملی باید امکانات بسیار قوی‌تری داشته باشد. کی‌روش هم که حرص می‌خورد و مصاحبه می‌کند حق دارد چون ابزار دست مربی، بازیکن و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری است. من دیدم زمین تمرین تیم ملی رختکن مناسب ندارد. شرایط تیم ملی باید در شان این تیم باشد تا مربی دغدغه‌ای برای کارهای فنی نداشته باشد.»