تیم ملی انگلیس دیشب با شکست ناباورانه برابر ایسلند از دور رقابت های یورو ۲۰۱۶ حذف شد. این اولین شکست و البته آخرین شکست سه شیرها نبوده و نخواهد بود. در این چند سال انگلیس چندین بار از این شکست های مفتضحانه را در کارنامه خود ثبت کرده است.

تیم ملی انگلیس دیشب با شکست ناباورانه برابر ایسلند از دور رقابت های یورو ۲۰۱۶ حذف شد. این اولین شکست و البته آخرین شکست سه شیرها نبوده و نخواهد بود. در این چند سال انگلیس چندین بار از این شکست های مفتضحانه را در کارنامه خود ثبت کرده است. در ادامه نگاهی به برخی از شکست های چند سال اخیر این تیم خواهیم داشت.

ایرلند شمالی یک - انگلیس صفر (۲۰۰۵)

از روزهایی که ایرلند شمالی اصلاً کیفیت و توان رقابت با تیم های بزرگ اروپایی را نداشت؛ در یکی از همین روزها بود که این تیم به مصاف انگلیس فت. شاگردان اسون گوران اریکسون در این بازی با تغییرات بسیاری در نحوه آرایش تیمی وارد میدان شده بودند. دیوید بکام به عنوان هافبک وسط و وین رونی به عنوان هافبک چپ؛ تنها بخشی از این تغییرات بود. تغییراتی که در نهایت منجر به شکست مفتضحانه انگلیس برابر ایرلند شمالی شد.

انگلیس صفر - اسکاتلند یک (۱۹۹۹)

انگلیس با هدایت کوین کیگان در حالی به مصاف اسکاتلند رفته بود که پیش از این دیدار از صعود خود به مرحله نهایی رقابت های یورو ۲۰۰۰ مطمئن بود. اما با این وجود هیچ بهانه ای برای شکست در برابر رقیب همیشگی سه شیرها وجود نداشت. انگلیس با نهایت ضعف برابر اسکاتلند صف آرائی کرد و در نهایت با یک گل شکست خورد.

انگلیس صفر - آلمان یک (۲۰۰۰)

آخرین دیداری که قرار بود در ویمبلی برگزار شده و پس از این بازی ورزشگاه بازسازی شود. زمین ویمبلی به خاطر بارش باران خیس بود. انگار همه چیز دست به دست هم داده بود تا پیش از آنکه ویمبلی خراب شود، آوار مصیب بر سر کوین کیگان خراب شود. ضربه راه دور دیتمار هامان برای شکست سه شیرها کافی بود. پس از این بازی بود که کوین کیگان از سمت خود استعفا داد.

انگلیس ۳ - مجارستان ۶ (۱۹۵۳)

این برای نخستین بار بود که تیم ملی انگلیس در خانه خود مغلوب یک تیم خارجی می شد. در این بازی فرانس پوشکاش واقعاً به انگلیس درس فوتبال داد. این شکست مقدمه شکست دیگری برای انگلیس بود که در بوداپست با نتیجه ۷ بر یک مغلوب یاران پوشکاش شدند. این نتیجه هنوز هم سنگین ترین شکست تاریخ انگلیس به شمار می رود.

نروژ ۲ انگلیس صفر (۱۹۹۳)

در سال ۱۹۹۳ با مربیگری گراهام تیلور واقعاً بد و افتضاح بازی می کرد، اما این مسابقه به نوعی بدترین بدترینها بود. در این بازی ژوستین فلو مهاجم نروژ هر آنچه را که خواست بر سر انگلیس آورد و انگلیس هم آنقدر بد بازی کرد که نمی توان آن را بیان کرد. این بازی یکی از بدترین نمایش های سال های اخیر انگلیس بود.

انگلیس ۲ کرواسی ۳ (۲۰۰۷)

آخرین دیدار از مرحله انتخابی رقابت های یورو ۲۰۰۸ برای انگلیس بسیار تلخ و همراه با ناکامی بود. انگلیس در این دیدار به یک پیروزی خانگی نیاز داشت تا بتواند به مرحله نهایی رقابتها صعود کند. اما درهمان ۱۵ دقیقه اول بازی با دو گل از حریف عقب افتاد؛ در ادامه و در نیمه دوم انگلیس بازی را بهتر آغاز کرد و توانست با گل های لمپارد و کراوچ بازی را به تساوی بکشاند. اما گل دقایق آخر پتریچ همه آرزوهای آنها را نقش بر آب کرد تا این تیم از رسیدن به یورو ۲۰۰۸ بازماند.

انگلیس یک لهستان یک (۱۹۷۳)

در سال ۱۹۷۳، تیم ملی انگلیس در حالی به مصاف لهستان رفته بود که برای حضور در مرحله نهایی رقابت های جام جهانی ۱۹۷۴ به یک پیروزی نیاز داشت. در حالیکه تمامی آمار و ارقام بازی به سود انگلیس بود و این تیم از هیچ کوششی برای پیروزی دریغ نکرده بود، اما یک دروازه بان آماده و سرحال در درون دروازه تیم لهستان تمامی توپ های انگلیس را بی اثر گذاشت و انگلیس تنها به یک گل رسید. لهستان هم که در طول مسابقه تنها دو شوت به دروازه حریف داشت، توانست همان یک گل را پاسخ بدهد.

انگلیس یک ایسلند ۲ (۲۰۱۶)

و این رقابت نیازی به هیچ توضیح اضافی ندارد! دیشب انگلیس شاهکارهای چند سال اخیر فوتبال خود را کامل کرد و در مرحله یک هشتم نهایی برابر ایسلند مغلوب شد. پس از این دیدار روی هاجسون از سمت خود استعفاء کرد.