سرمربی آلمان تاکید کرد نیمه‌نهایی یورو 2016 با نیمه‌نهایی جام جهانی 2014 قابل قیاس نیست.

فردا شب در دومین دیدار مرحله نیمه‌نهایی یورو 2016 فرانسه میزبان درحالی باید با آلمان مقابله کند که در بازی قبلی خود ایسلند را با نتیجه 5 بر 2 در هم کوبید و حال آنکه تعیین‌کننده نتیجه دیدار ژرمن‌ها برابر ایتالیا ضربات پنالتی بود. در آستانه دیدار فردا یواخیم لوو در نشستی خبری شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.


ترکیب احتمالی مقابل فرانسه:


-باستین شواین‌اشتایگر قطعا در بازی خواهد بود. او آن میزان از قدرت بدنی لازم را بازیافته که از ابتدا بتواند در ترکیب باشد؛ مخصوصا در یک چنین بازی بزرگ و حساسی تجربه او برای ما بسیار اهمیت دارد. او در تمرین امروز از ابتدا تا انتها شرکت کرد و دیگر جای ابهامی برای چینش ترکیب فردا برایم باقی نگذاشت، ترکیبی که در ذهن خودم می‌ماند.


غیبت گومز، هوملس و خدیرا:


-جایگزین کردن این سه بازیکن برای ما آسان نیست، به همین دلیل هم هست که باستین و تجربه‌اش خیلی اهمیت دارند. او مقابل ایتالیا هم خوب کار کرد و در جریان بازی روی غلتک افتاد. تلاش خواهیم کرد عدم حضور این سه بازیکن را جبران کنیم. به بازیکنان ذخیره‌ام اعتماد دارم.


ارزیابی تیم حریف:


-فرانسه تیمی است که خیلی انعطاف‌پذیر و هجومی کار می‌کند. فکر کنم آنها تا اینجای یورو بیشتری فرصت‌های گلزنی را داشته‌اند و فردا هم با تمام قدرت و جنگندگی که در خود سراغ دارند بازی خواهند کرد. از اینرو ما باید منسجم و فشرده کار کنیم و فضاها را ببندیم. اگر فرانسه به فضاهای خالی دست پیدا کند، کار برای ما دشوار خواهد شد.


نقطه ضعف‌های احتمالی فرانسه:


-هر تیمی در بازی‌اش مشکلاتی دارد و تیم بی‌نقص وجود ندارد. آنها ایسلند را مسلط شکست دادند با این وجود ما ضعف‌هایی در آنها کشف کردیم که می‌خواهیم فردا از آنها استفاده کنیم؛ اما من عمومی در این مورد صحبت نخواهم کرد، تا شاید بتوانیم فرانسه را بیش از آنچه انتظار می‌رود غافلگیر کنیم.


مدعی بودن آلمان برای عنوان قهرمانی:


-ما سخت‌ترین حریفی هستیم که فرانسه تا اینجای تورنمنت داشته و همه کار خواهیم کرد تا به فینال برسیم. اما به نظر من این فرانسه از فرانسه سال 2014 بهتر است. بازی بسیار بسیار جذابی خواهد شد با فرصت‌های گلزنی بیشتر در مقایسه با بازی‌مان برابر ایتالیا. ما شانس بیشتری از حریف نداریم زیرا مقابل یک کشور بازی می‌کنیم، نه فقط یک تیم. اصلا هیچ تیمی برتر از دیگری نیست و این حرف اصلا تاثیری هم ندارد. هر دو تیم توانایی‌های خاص خودشان را دارند به اضافه انگیزه و اراده‌ای بالا که در این مرحله دیگر هیچ چیزی جلودارش نیست.


مقایسه این نیمه‌نهایی با برد 7 بر 1 در نیمه‌نهایی جام جهانی برابر برزیل:


-ما نمی‌توانیم زیاد از ثمرات آن بازی برای این بازی استفاده کنیم. ما عادت کرده‌ایم تحت فشار بازی کنیم، همیشه. اما آن موقعیت احتمالا دیگر تکرار نخواهد شد و اینطور نیست که هر دو سال یکبار یک چنین نیمه‌نهایی‌ای وجود داشته باشد. علاوه بر آن من فکر می‌کنم که فرانسه مستحکم‌تر و مقاوم‌تر از برزیلی که دو سال پیش دیدیم است.