قطعا بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس را باید یکی از عجیب‌ترین خبرهای این سالیان فوتبال ایران به شمار بیاوریم. آقای گل لیگ پانزدهم در حالی دوباره سرخپوش شد که همین دو هفته پیش پای برگه قرارداد یک باشگاه ترکیه‌ای امضا انداخته بود. اینکه بحث حقوقی ماجر

روز پنجم تیرماه، درست چند ساعت پیش از پرواز طارمی به ترکیه، او در باشگاه پرسپولیس حاضر شد و اقدام به مذاکره با مدیران این تیم کرد. مرور تصاویر آن روز، به وضوح نشان می‌داد آقای گل لیگ پانزدهم با بی‌حوصلگی محض در محل باشگاه حاضر شده. او که با تی‌شرت رنگی‌اش کاملا کلافه نشان می‌داد، در مدت زمان حضور در ساختمان باشگاه رفتار مغرورانه‌ای داشت و نخوت و تبختر از نگاهش می‌بارید. حتی بعد از آنکه خبر توافق قطعی با مهاجم بوشهری اعلام شد و او از ساختمان باشگاه بیرون رفت، چیزی عوض نشد. طارمی حتی به آن 20هواداری که تا انتهای خیابان بدرقه‌اش می‌کردند هم اعتنای خاصی نداشت. واضح بود که او با وجود توافق، هنوز دل در گروی پیشنهادهای دیگر دارد و مردد است که آیا در مورد نادیده گرفتن آنها، کار درستی کرده یا نه؟

درست 22روز بعد از آن ماجرا، طارمی ظهر روز 27تیر دوباره راهی باشگاه پرسپولیس شد تا قرارداد رسمی‌اش را امضا کند. او در این سه هفته و یک روز، عجیب‌ترین تجربه‌های عمرش را از سر گذرانده بود. حضور در یک باشگاه ترکیه‌ای، سقوط از عرش به فرش و مواجهه با تردید عملی در مورد آنچه در آینده انتظارش را خواهد کشید. طارمی خیلی زود متوجه شد تصمیمی که گرفته درست نیست. در تیم سیزدهم ترکیه نه خبری از تقابل با مسی و رونالدو بود و نه راه چندان همواری برای پیشرفت به چشم می‌خورد. اینطوری بود که آقای گل، با عذرخواهی‌های مکرر و فراوان، خطر کرد و به تهران برگشت. در گرمای کشنده 27تیر، مهدی طارمی با عطش و انگیزه‌ای وصف‌ناپذیر به ساختمان باشگاه پرسپولیس برگشت تا کار نیمه‌تمامش را به پایان برسد. این بار مردمک حریص چشم او، هواداران را می‌بلعید و کلمات گرسنه‌اش، قول فصلی درخشان را به مردم می‌داد. حالا می‌توان مطمئن بود که این طارمی به درد پرسپولیس می‌خورد؛ طارمی ‌بی‌تاب که می‌خواهد ثابت کند پشت کردن به پرسپولیس، فقط یک تصادف بود؛ نشانه‌ای از یک اشتباه خام‌دستانه که مخصوص سن جوانی است. اگر ترک‌ها و فیفا به دست و پای پرسپولیس نپیچند، این طارمی خیلی بیشتر از طارمی 22روز پیش به کار پرسپولیس می‌آید.