از صبح امروز که لباس های کاروان ایران برای المپیک رونمایی شد، موجی از تعجب و بهت زدگی شبکه های مجازی را فرا گرفت.

لباس هایی که آبروریزی کردند/ چیزی شبیه پیژامه!
نکته مهم اینکه کمیته ملی المپیک کماکان در قبال این لباس ها سکوت کرده و ترجیح می دهد انتقادات و شوخی ها با لباس ایران در المپیک شامل مرور زمان شود.

لباس های کاروان ایران که شامل 2 گروه ورزشی و رسمی است امروز به طرز محقرانه ای بر تن 4 مانکن به نمایش گذاشته شد و مورد انتقاد جدی قرار گرفت. ایرادهایی که به این البسه وارد است، شامل نکاتی مثل عدم همخوانی رنگ، طرح‌های نه چندان جذاب و از همه مهمتر ارائه سردستی و بدشکل آن است.

لحظه به لحظه نکاتی که از لباس های ایران برای المپیک 2016 طراحی شده، رونمایی می شود به عنوان مثال دست های یکی از مانکن هایی که این لباس ها را بر تن او پوشانده اند، برعکس نصب شده

تصویر دیگری هم وجود دارد که نشان می دهد یکی از مانکن ها دمپایی قرمز رنگ پوشیده است.

جالب است بدانید کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک در این باره گفته: تهیه البسه های تخصصی جزو وظایف فدراسیون است اما برای لباس های عمومی مذاکراتی را با شرکت های مختلف داشتیم و به دنبال این بودیم هزینه تهیه لباس را متحمل نشویم.

صحبت هایی که نشان می دهد هزینه نکردن برای کمیته ملی المپیک مهمتر از شیک پوشی و آبروداری ورزشکاران است. علیرضا دبیر در این باره می گوید: راستش من در کمیته انتخاب لباس های المپیک نبودم. در هیات اجرایی ما فقط نکات مان را گفتیم و تاکید داشتیم در انتخاب رنگ و کیفیت لباس ها بیشترین دقت وجود داشته باشد چون این لباس ها به نوعی در مراسم رژه ، معرف کاروان جمهوری اسلامی ایران هستند.

پس از انتشار این تصاویر شوخی ها و انتقادات زیادی در فضای مجازی به راه افتاد. به عنوان مثال کاربری لباس های ایران را به پاک کن های قدیمی تشبیه کرده است.

کاربر دیگری با انتشار تصویری گفته این لباس ها بهتر از لباس های ایران برای المپیک است.

برخی هم این لباس را با لباس کاروان کشورهای دیگر مقایسه کرده اند. به هر ترتیب شرکت تولید کننده کت و شلوارها که یک شرکت ایتالیایی است در قبال این انتقادات سکوت کرده، آن هم در حالیکه شعار آن ها خاص بودن است. باید دید تفسیر آن ها از خاص بودن چیست.

لباس های گرمکن را هم یک شرکت چینی طراحی کرده آن هم در حالیکه وزارت ورزش بر حمایت از تولیدات ایرانی پافشاری می کند. در نهایت باید دید تکلیف این لباس ها چه می شود؟ آیا مسئولان کمیته ملی المپیک کماکان سکوت خواهند کرد؟