دارنده مدال طلای فوق‌سنگین وزنه‌برداری المپیک گفت: به هر حال من هر کاری کنم و در هر شرایطی باشم، توقعات از من بالا است.

بهداد سلیمی در حاشیه تمرینات امروز تیم ملی وزنه‌برداری درباره شرایطش برای حضور در المپیک گفت: سال گذشته را به خاطر آسیب‌دیدگی از دست دادم و تا عید نوروز سال جاری، درگیر فیزیوتراپی بودم، اما خوشبختانه در این مدت تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتم و از شرایطم راضی هستم.

وی ادامه داد: به دلیل مصدومیت مجبور شدم تمرینات را از صفر شروع کنم، درحالی‌که تنها 5ماه فرصت داشتم به آمادگی برسم که زمان بسیار کوتاهی بود، برای رسیدن به اوج؛ چراکه در وزنه‌برداری برای رسیدن به شرایط ایده‌آل حداقل 8 ماه زمان نیاز است، اما خوشبختانه با برنامه‌ریزی کارد فنی و حمایت خوب فدراسیون زمان ازدست‌رفته را جبران کردم و به شرایط ایده‌آل نزدیک شدم.

قهرمان وزنه‌برداری المپیک لندن در پاسخ به این سؤال که 4 سال قبل شانس اصلی کاروان ایران برای کسب مدال طلا بود و شاید امسال هم این بار روی دوش او سنگینی کند، گفت: همواره سعی کرده‌ام با این موضوع احساسی برخورد نکنم و با منطق صحبت کنم. به‌هرحال در این المپیک با توجه به رکوردهایی که رستمی و مرادی ثبت کرده‌اند، شانس اصلی هستم.

سلیمی در پاسخ به این سؤال که آیا برای کم کردن فشار روانی از روی خودش این صحبت‌ها را انجام می‌دهد، گفت: این‌طور نیست، باید منطقی به این موضوع نگاه شود. به‌هرحال من در هر شرایطی که باشم مردم بالاترین انتظار را از من دارند. واقعیت چیزی است که می‌گویم، هر کاری کنم توقعات از من بالاست و همیشه در این سال‌ها مردم روی مدال طلای سنگین‌وزن وزنه‌برداری در المپیک حساب ویژه‌ای باز کردند؛ چراکه بیش‌تر به چشم می‌آید.

وی در مورد رقیبانش گفت: وزنه‌برداران روسیه، گرجستان و استونی حریفان اصلی من هستند که در این سال‌ها جزو بهترین نفرات فوق‌سنگین بوده‌اند. این دوره به‌مراتب کار سخت‌تری در المپیک خواهم داشت، اما تمام تلاشم را می‌کنم که با دست‌پر برگردم.