پایگاه اینترنتی "championat" روسیه در گزارشی به تمجید از سعید عزت اللهی، پدیده فوتبال ایران که در روستوف فعالیت می‌کند پرداخت.

پایگاه اینترنتی "championat" روسیه در گزارشی به تمجید از سعید عزت اللهی، پدیده فوتبال ایران که در روستوف فعالیت می‌کند پرداخت.

روستوف در پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا و در دیدار رفت خود برابر اندرلخت بلژیک با تساوی دو بر دو در خانه متوقف شد. در این بازی عزت اللهی به عنوان بهترین بازیکن زمین از نظر هواداران تیمش انتخاب شد. او توانست اولین گل بازی را به ثمر برساند تا نامش را برای همیشه در تاریخ روستوف به عنوان کسی که توانسته اولین گل تاریخ این تیم در لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر برساند ثبت کند.

در گزارش این پایگاه اینترنتی آمده است: هر تابستان معمولا می شنویم که بازیکنان زیادی قصد دارند به لیگ برتر و یا به لیگ‌های اروپایی منتقل شوند. در این بین صحبت کمی درباره سعید عزت اللهی مطرح شد. بازیکن ۱۹ ساله روستوف که قطعا آینده‌ای روشن در پیش‌روی خود دارد؛ بازیکنی که در تابستان خیلی کم سر و صدا بود. کمتر کسی وقتی او راهی روستوف شد این بازیکن را می‌شناخت.

او در بازی در برابر اندرلخت از ابتدای مسابقه به میدان رفت و بعد از ۱۶ دقیقه گل اول تیمش را به ثمر رساند. او در نیمه دوم نیز نمایش خوبی از خود نشان داد و می‌توانست مرد دو گله تیمش قرار گیرد.

عزت اللهی دومین ایرانی باشگاه روستوف محسوب می‌شود. همه ما عادت کرده بودیم که بازیکنی همچون سردار آزمون را در ترکیب روستوف ببینیم. استعدادیاب باشگاه روستوف یعنی اولیگ لیسنکو، زمانی که روستوف در ماربلای اسپانیا اردوی تدارکاتی برگزار کرده بود عزت اللهی را از نزدیک دید و نظر این استعدادیاب را به خود جلب کرد.

کاشف عزت اللهی درباره این که چه چیزی باعث شد نظرش درباره جذب این بازیکن مثبت شود، گفت: اولین چیزی که نظر من را به خود جلب کرد یک بازیکن قد بلند فیزیکی که در مرکز میدان توپ‌ها را کنترل می‌کند و تیمش را پیش می‌برد، بود. هوش بالای این بازیکن و اعتماد به نفس بالایش نظر من را به خود جلب کرد. البته این امر طبیعی است. او با ۱۹۰ سانتیمتر قد ویژگی‌های خوبی به تیمش بخشیده است.

روستوف این بازیکن ایرانی را از لیگ دسته چهارم اسپانیا یعنی تیم جوانان اتلتیکومادرید به خدمت گرفت. این تقریبا طبیعی است که استعدادیاب‌های فوتبال اروپا زیاد به این لیگ‌ها توجهی نمی‌کنند. پس به نظر می‌رسد سردار آزمون نیز به مسئولان باشگاه روستوف درباره این بازیکن توصیه‌هایی کرده بود. خصوصا وقتی که باید این را در نظر بگیریم او با قراردادی آزاد و با گذشت قرارداد یک ساله‌اش با اتلتیکومادرید راهی لیگ روسیه شد. در قوانین فوتبال اسپانیا شرایط به این شکل استکه بازیکنی که در تیم اتلتیکومادرید C بازی می‌کند بعد از پیشرفت راهی اتلتیکومادرید B می‌شود. این سلسله مراتبی است که باید بازیکنان در فوتبال اسپانیا داشته باشند.

باشگاه روستوف به این بازیکن ایرانی پیشنهاد قراردادی چهار ساله داده که مورد موافقت قرار گرفته است. شش ماه اول حضور او در روستوف به خاطر مشکلات ویزا به سختی گذشت و نتوانست در ترکیب تیمش ظاهر شود. در نهایت این مشکل در ژانویه ۲۰۱۶ حل شد و از ماه فوریه او به طور کامل در تیم بردیف تمرین کرد، ولی مربی تیم عجله‌ای برای بازی دادن به او نداشت، چرا که هافبک‌های با تجربه‌ای همچون کانگ و موگلیوتس را در ترکیب خود داشت.

سعید عزت اللهی فصل قبل تنها هشت دقیقه برابر دینامو بازی کرد، ولی به نظر می‌رسد او کم کم راهش را برای ورود به ترکیب تیم هموار کرده است. چیزی که مشخص است این که او در حال‌ حاضر در بهترین زمان و بهترین مکان قرار گرفته است. با حضور مربی همچون بردیف که کار با جوانان را به خوبی بلد است، عزت‌اللهی می‌تواند پیشرفت خوبی در فوتبالش داشته باشد.