آریگو ساکی، سرمربی سابق باشگاه میلان و تیم ملی ایتالیا، مارادونا و دی استفانو را در سطحی بالاتر از لیونل مسی می داند.

بحث بر سر اینکه چه بازیکنی بهترین فوتبالیست تاریخ دنیاست همیشه وجود داشته است. برخی پله، برخی مارادونا و برخی مسی و حتی رونالدو را بهترین می دانند. در فوتبال آرژانتین نیز عده ای شروع به مقایسه مسی با مارادونا کرده و معتقدند فوق ستاره بارسا برتر از مارادونا است هرچند که همچنان مارادونا جایگاه بالاتری از مسی دارد به خصوص اینکه مسی هنوز نتوانسته با تیم ملی آرژانتین به توفیقی دست پیدا کند؛ بر خلاف مارادونا که سال 1986 یک تنه توانست آلبی سلسته را قهرمان جهان کند.

ساکی در همین رابطه به نشریه لاناسیون گفت:" از نظر من مارادونا و دی استفانو برتر و بزرگتر از مسی هستند. مارادونا با استعدادتر از مسی بود و دی استفانو می توانست در همه نقاط زمین بازی کند.

مسی بهترین بازیکن حال حاضر دنیاست اما در مقایسه با مارادونا، او در سطح پایین تری قرار دارد. مارادونا در اسپانیا، ایتالیا و تیم ملی آرژانتین تفاوت ها را رقم می زد. او در لالیگا و سری آ، انقلابی ایجاد کرد. مارادونا توانست از ناپولی یک تیم قهرمان بسازد آن هم در فوتبال سخت، دشوار و تاکتیکی ایتالیا که برای بسیاری، بازی در آن ساده نیست. مارادونا آرژانتین را قهرمان جهان کرد.

مسی در بارسلونا همه چیز را فتح کرده چون این تیم فلسفه مشخصی دارد و بازیکنان دیگر بارسا نیز در خدمت همین فلسفه هستند اما در تیم ملی آرژانتین چنین نیست. ایده مشخصی در این تیم دنبال نمی شود و به همین دلیل است که مسی آنجا موفق نیست.

یک تیم باید متحد و یکدل باشد؛ 11 روح در یک کالبد اما در آرژانتین با وجود اینکه استعداد های بزرگی در خود دارد، بر خلاف آلمان روحیه جمعی مشاهده نمی شود. مسی به همین دلیل نمی تواند یک تنه آرژانتین را به موفقیت برساند. او شخصیتی مثل مارادونا ندارد که بتواند تیمش را با خود همراه کند."