تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان فردا شب نخستین بازی خود را در چارچوب هفته هفتم رقابتهای گروه B لیگ جهانی برگزار می‌کنند.

تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان فرداشب نخستین بازی خود را در چارچوب هفته هفتم رقابتهای گروه B لیگ جهانی برگزار می‌کنند.


این بازی ساعت 21 جمعه شب درسالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می‌شود که از اهمیت بالایی برای هر دو تیم برخوردار است.جدای از اهمیت فوق‌العاده امتیازات این مسابقه، تقابل بازیکنان دو تیم با یکدیگر در پست‌های مختلف نیز دیدنی خواهد بود. درجمع بهترین‌های لیگ جهانی تا پایان هفته ششم، هر دو تیم دارای بازیکنانی هستند که در صدر برترین‌های پست‌های مختلف قرار گرفته‌اند.

بدون تردید یکی از ارکان تیم لهستان «بارتوژ کورک» است. بازیکنی باتجربه که در سال 2013 ورزشکار سال این کشور شد و تا اینجای کار نیز با کسب 175 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن لیگ جهانی را به خود اختصاص داده است. در این بخش شهرام محمودی از تیم ایران با کسب 95 امتیاز در مکان پنجم قرار دارد اما محمودی با 56.58 امتیاز در صدر بهترین اسپکرهای مسابقات ایستاده و انگیزه‌های بالایی دارد تا مقابل کورک بتواند توانایی‌های خود را به رخ حریف بکشاند.

«فابیان دریژگا» پاسور تیم ملی لهستان با 4.09 امتیاز دومین پاسور لیگ جهانی محسوب می‌شود، این در حالی است که سعید معروف، بهترین پاسور سال گذشته لیگ جهانی با 3.53 امتیاز در مکان چهارم قرار دارد. معروف در دو بازی اخیر مقابل آمریکا عالی ظاهر شد و از ارکان برد تیم کشورمان بود و انتظار می‌رفت امتیازات بالایی کسب کند و در جدول بهترین‌ها به رتبه‌های بالاتری صعود کند.

با این حال وی نیز انگیزه‌های فراوانی برای این بازی دارد.اگرچه لهستان روی «پاول زاتورسکی»، بهترین لیبروی لیگ جهانی تا پایان هفته ششم حساب ویژه‌ای باز کرده تا در دریافت اول به کمک این تیم بیاید اما ایران هم محمد موسوی را در آمادگی قابل انتظار خود می‌بیند. این بازیکن تیم ملی با درخششی که داشت خود را با 0.73 امتیاز به صدر جدول برترین مدافعان لیگ جهانی رسانده است.تیم ملی والیبال کشورمان اگر هر 3 امتیاز دیدار نخست برابر لهستان را از آن خود کند گام بلندی برای راه یابی به مرحله نهایی برمی‌دارد.

معرفی ۱۴ والیبالیست برای مسابقه با لهستان

سرمربی تیم ملی والیبال اسامی ۱۴ بازیکن ایران برابر لهستان در هفته هفتم لیگ جهانی والیبال را اعلام کرد.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان اسامی 14 والیبالیست را اعلام کرد تا فردا جمعه در چارچوب هفته هفتم لیگ جهانی والیبال برابر لهستان قرار گیرند.

سعید معروف، سید محمد موسوی، فرهاد قائمی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، عبدالرضا علیزاده، شهرام محمودی، امیر غفور، محمد حسن صنوبر، حمزه زرینی، میلاد عبادی پور، مهدی مرندی و علی شفیعی 14 بازیکن ایران خواهند بود.

به این ترتیب تیم ایران با یک تغییر نسبت به دیدار با تیم های روسیه و آمریکا به میدان می رود و حمزه زرینی در ترکیب قرار گرفته است.

تیم های ملی والیبال ایران و لهستان ساعت 21 روزهای جمعه و یکشنبه پنجم و هفتم تیر در چارچوب هفته هفتم لیگ جهانی در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف یکدیگر می روند.

برنامه دو دیدار ایران و لهستان در هفته هفتم :

جمعه - پنجم تیرماه : ایران - لهستان

تهران - سالن 12 هزار نفری آزادی - ساعت 21 ( نهم ماه رمضان )

داور اول : جعفر علی از بحرین و داور دوم : اندرسون کاکادور از برزیل

یکشنبه - هفتم تیرماه : ایران - لهستان

تهران - سالن 12 هزار نفری آزادی - ساعت 21 (یازدهم رمضان )

داور اول : اندرسون کاکادور از برزیل و داور دوم : جعفر علی از بحرین

به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، این رقابت ها با حضور 28 تیم از جمله ایران در سه گروه برگزار می شود که برنامه این هفته از رقابت ها در دسته های اول و دوم به شرح زیر است :

**** دسته اول :

*** هفته پنجم :

** گروه یک :

* جمعه 5 تیر :

صربستان - ایتالیا

* شنبه 6 تیر :

استرالیا - برزیل

* یکشنبه 7 تیر :

استرالیا - برزیل

صربستان - ایتالیا

- در گروه یک تیم برزیل با 18 امتیاز در صدر قرار دارد و مجوز صعود به مرحله فینال را کسب کرد.تیم های صربستان با 14 ، ایتالیا با 13 و استرالیا با 3 امتیاز دوم تا چهارم هستند.

** گروه دو :

* جمعه 5 تیر :

روسیه - آمریکا

ایران - لهستان (ساعت 21 در سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران)

* شنبه 6 تیر :

روسیه - آمریکا

* یکشنبه 7 تیر :

ایران - لهستان (ساعت 21 در سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران)

- در گروه دو تیم آمریکا با 17 امتیاز در صدر قرار دارد و تیم های لهستان با 16 و ایران با 13 و روسیه با 2 امتیاز در رده های دوم تا چهارم قرار دارند.

از گروه های الف و ب دو تیم برتر صعود می کنند و اگر تیم برزیل - میزبان مرحله نهایی - در گروه الف یکی از دو تیم برتر شود ، از این گروه سه تیم صعود می کنند.

--------------------------------

**** دسته دوم :

** گروه یک :

*** هفته ششم :

* شنبه 6 تیر :

آرژانتین - کانادا

بلغارستان - کوبا

* یکشنبه 7 تیر :

آرژانتین - کانادا

بلغارستان - کوبا

- در این گروه کانادا با 22 امتیاز در صدر است و تیم های بلغارستان با 12 ، آرژانتین با 13 و کوبا با 7 امتیاز در رده های دوم تا چهارم قرار دارند.

** گروه دو :

*** هفته پنجم :

* پنجشنبه 4 تیر :

فرانسه - ژاپن

* جمعه 5 تیر :

چک - کره جنوبی

* شنبه 6 تیر :

چک - کره جنوبی

فرانسه - ژاپن

- تیم فرانسه با 24 امتیاز در صدر جای دارد و تیم های ژاپن با 13 ، کره جنوبی با 7 و چک با 4 امتیاز دوم تا چهارم هستند.

** گروه سه :

*** هفته هفتم :

* جمعه 5 تیر :

فنلاند - هلند

* شنبه 6 تیر :

فنلاند - هلند

پرتغال - بلژیک

* یکشنبه 7 تیر :

پرتغال - بلژیک

- در این گروه تیم بلژیک با 19 امتیاز در صدر است و تیم های هلند با 17 ، فنلاند با 8 و پرتغال با 4 امتیاز دوم تا چهارم هستند.

- بلغارستان میزبان مرحله نهایی خواهد بود.از این گروه تیم های برتر هر زیر گروه به مرحله نهایی صعود می کنند و از بلغارستان در زیر گروه یک صدرنشین شود ، تیم دوم این گروه نیز صعود می کند.

------------------------

**** دسته سوم :

دیدارهای دور گروهی این دسته به پایان رسیده است و از گروه یک تیم مونته نگرو ، از گروه دو تیم های چین و اسلواکی (میزبان مرحله نهایی) و از گروه سه تیم مصر به مرحله فینال راه یافتند.

برنامه دور نیمه نهایی مرحله فینال دسته 3 - 4 ژوئیه در براتیسلاوا :

چین - مونته نگرو

اسلواکی - مصر

امسال سومین حضور تیم والیبال ایران در لیگ جهانی است.تیم ایران در سال 2013 در رده نهم و سال 2014 در رده چهارم این رقابت ها قرار گرفت.