ملی‌پوش پرتاب نیزه کشورمان در کلاس F34 بازی‌های پارالمپیک ریو به مقام سوم دست یافت.

مسابقات پرتاب وزنه کلاس F34 بازی‌های پارالمپیک ریو بعدازظهر پنجشنبه به وقت محلی برگزار شد و محسن کائیدی از ایران با حریفانی از تونس، امارات، قرقیزستان، قطر، چین، کلمبیا (2 ورزشکار) و مراکش به رقابت پرداخت.

کائیدی در پرتاب اول خود موفق به ثبت رکورد 33.42 متر شد و در پرتاب‌های دوم و سومش مرتکب خطا شد.

ملی‌پوش پرتاب نیزه پارالمپیکی کشورمان در تلاش چهارم خود نیزه را 32.25 متر پرتاب کرد و در پرتاب پنجم و ششم باز هم مرتکب خطا شد.

بدین ترتیب کائیدی با رکورد 33.42 متر در رده سوم ایستاد و به مدال برنز بسنده کرد تا ششمین برنز کاروان کشورمان به نام او ثبت شود.

در این رقابت مائوریسیو والنسیا از کلمبیا با 36.65 متر قهرمان شد و یان ژانگ وانگ از چین با 34.15 متر به مقام نایب قهرمانی رسید.

کاروان پارالمپیک کشورمان تاکنون 7 طلا، 6 نقره و 6 برنز کسب کرده است.

مدال‌های ایران تا روز هشتم به شرح زیر است:

طلا: ساره جوانمردی (2 طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان)

نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه) و سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)

برنز: پیمان نصیری (دوی 1500 متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه) و جواد حردانی(پرتاب نیزه) و محسن کائیدی (پرتاب نیزه)

پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو از 18 شهریور با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 159 کشور جهان به‌میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا 28 شهریور ادامه خواهد داشت.

کاروان ورزشی کشورمان متشکل از 111 ورزشکار در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازی‌ها حضور دارد.