کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال معتقد است با کسب اولین برد ایران در جام‌جهانی 2016، استرس از بازیکنان دور شده است.

وحید شمسایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیروزی پنج بر سه تیم ملی فوتسال ایران مقابل مراکش در جام‌جهانی کلمبیا، اظهار کرد: با کسب این سه امتیاز به شرایط اولیه بازگشتیم و استرس از تیم دور شد. تیم ملی در این بازی ضعف و قدرت‌هایی داشت که مربیان باید برنامه‌ریزی کنند تا برای بازی بعدی بهتر شویم.

وی افزود: من فقط نگران وضعیت دروازه تیم هستم چون امروز صمیمی دوکارته شد و اگر خدایی نکرده در بازی بعدی اتفاقی برای سپهر محمدی بیفتد نمی‌دانم چه‌کار خواهیم کرد. من تنها از این موضوع نگرانم اما خوشحالم که بردیم و صعودمان به مرحله بعدی قطعی شد.

شمسایی در مورد سومین بازی ایران در مرحله گروهی مقابل آذربایجان اظهار کرد: بازی با آذربایجان، بازی شطرنج است. ما به لحاظ تفاضل گل از آذربایجان عقب‌تریم و حریف این حاشیه امنیت را احساس می‌کند؛ بنابراین مقابل ایران بازی بسته‌ای را به نمایش خواهد گذاشت تا روی ضدحمله‌ها به گل برسد و حداقل مساوی بگیرد. با این حال در این گروه هر تیمی دوم شود، مسیر راحت‌تری را تا نیمه‌نهایی خواهد داشت و ما باید دنبال این باشیم که دوم شویم.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران درباره پنج‌خطا شدن ایران در هر دو نیمه بازی برابر مراکش نیز گفت: به هر حال ما در این بازی ضعف‌ها و قوت‌هایی داشتیم. ما 12 دقیقه در شرایطی که پنج‌خطا داشتیم و مراکش تیمی نبود که بخواهد از ایران خطا بگیرد. نقطه قوت ما هم در این بازی، سوار شدن در بازی و احاطه کامل روی توپ و میدان بود.

وی ادامه داد: با این حال ناظم‌الشریعه درباره خطای بیش از حد گوشزد خواهد کرد و بازیکنان هم باید تحت فرمان باشند. اگر قرار باشد هر کسی کار خودش را بکند، به تیم ضربه وارد خواهد شد. همانطور که گفتم، بازی با آذربایجان، بازی شطرنج است و باید در مهره‌چینی و بازی منطقی حواسمان را جمع کنیم.