زین الدین زیدان در آستانه بازی مقابل اسپانیول در ورزشگاه کورنیا در مورد شرایط رئال مادرید صحبت کرد.

سرمربی فرانسوی رئال مادرید گفت:

یک بازی مشکل در یک زمین بزرگ داریم و به خوبی این را می دانیم. هفته خوبی داشتیم. بازیهای زیادی داشته ایم و با استراحتی مناسب آماده این بازی هستیم. ترکیب را فردا مشخص می کنیم. همیشه به دنبال استفاده از سیستم چرخشی هستم تا همه بازیکنان نقش مهمی داشته باشند و نشان دهند که می توانند در هر لحظه بازی کنند چرا که همیشه در بازیهای حساس به یک بازیکن متفاوت نیاز است تا در یک روز یک بازیکن بدرخشد و در روز دیگر بازیکنی دیگر. همیشه نظر من مشخص است. ۶۰ بازی داریم. زمانی که من بازی می کردم حداکثر ۳۰-۳۵ بازی داشتیم. به همه برای رسیدن به اهدافمان نیاز داریم. به بازیکنانم افتخار می کنم. آنها باید هر سه روز یک بار بازی کنند و عملکرد خوبی در هر بازی داشته باشند. در هر بازی هر کسی بیشترین تلاش خود را انجام می دهد.

زیدان در مورد این که قبلا گفته بود به خط حمله رئال شامل بیل ، بنزما و رونالدو استراحت نمی دهد و عملکرد خامس رودریگز بیان کرد:

اگر رونالدو، بنزما و بیل آماده باشند صد در صد به دنبال بازی دادن به آنها خواهند بود. اگر هر سه نفرشان آماده باشند در ترکیب خواهند بود اما فقط یک بازی نداریم. بازیهای زیادی خواهیم داشت و ممکن است بقیه هم بازی کنند. دو سه بار گفته ام که خامس خوب تمرین کرده و می تواند بازی کند. مثل همه بازیکنان می خواهد بازی کند و نقش مهمی در رئال مادرید خواهد داشت.

زیزو در مورد مصدومیت رونالدو و بیل هم صحبت کرد:

رونالدو با ما سفر نمی کند. سرماخوردگی دارد و ریسک نمی کنیم. بیل هم مقابل اسپورتینگ مصدوم شد. در مورد او هم ریسک نمی کنیم و بازی نخواهد کرد. بنزما هم آماده است اما فردا زمان بازگشت او مشخص خواهد شد. من در مورد بازیکنان ریسک نمی کنم چرا که ممکن است بازی کردن با مصدومیت مدت دوری یک بازیکن از میادین را هفت تا ده روز افزایش دهد.

وی در مورد طولانی شدن مصدومیت کیلور ناواس اظهار داشت :

نمی دانم تا چه زمانی غایب خواهد بود. آماده خواهد شد اما نمی توانم زمان را حدس بزنم. امیدوارم به زودی برگردد. کاسیا هر روز بهتر می شود. می دانستیم که می توانیم روی او حساب کنیم. عالی کار کرده است.

زیدان در پایان بیان کرد:

خود را یک مربی خوش شانس می دانم نه تنها در عرصه مربیگری بلکه در کل زندگی. خوش شانس بودم که در زندگی به سراغ فوتبال رفتم. خوش شانس بودم که فوتبالم را در رئال مادرید ادامه دادم. هیچ تیمی بهتر از رئال مادرید نیست. صرفنظر از نتایج، تلاش خیلی مهم است و شانس به تنهایی کافی نیست.

مربی فرانسوی در مورد واران صحبت کرد:

عالی کار می کند. از عملکردش راضی هستم. باید بهتر شود. همیشه تلاش خود را انجام می دهد و در تمرینات بهترین عملکردش را خواهد داشت. از عملکردش راضی هستم.

وی در مورد احتمال شکستن رکورد پیروزی های پیاپی تاریخ لالیگا مقابل اسپانیول گفت:

رکورد برای هر کسی هیجان انگیز است . سعی می کنیم بهتر شویم و فردا این فرصت را خواهیم داشت تا سه امتیاز را بگیریم. درست است که من مربی رئال هستم اما تنها نیستم. ما یک تیم هستیم و افرادی که با کار تمرین می کنند برایم خیلی مهم هستند.