سرمربی اسپانیایی منچستر سیتی به صراحت اعلام کرد کاپیتان بلژیکی تیمش پس از رهایی از مصدومیت برای حضور در ترکیب اصلی، باید در رقابت با سایر بازیکنان شایستگی های خود را نشان دهد.

پپ گواردیولا تصمیم دارد در صورتی وینسنت کمپانی کاپیتان من سیتی را به میدان بفرستد که در رقابت با سایر بازیکنان بهتر نشان داده و برای رسیدن به جایگاه ثابت در ترکیب تیم تلاش کند.

وینسنت کمپانی مدافع بلژیکی آبی پوشان منچستر در دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل گذشته برابر رئال مادرید، دچار کشیدگی عضله شد و هنوز به آمادگی کامل برای حضور در میدان نرسیده. و حالا در آستانه بازگشت کمپانی به تمرینات گروهی، پپ گواردیولا به وی هشدار داد پس از برطرف شدن کامل مصدومیت، برای آنکه بتواند در ترکیب منچستر سیتی به میدان برود، باید از طریق رقابت با سایر بازیکنان آمادگی و شایستگی خود را به کادر فنی نشان دهد. سرمربی منچستر سیتی به سئوالات خبرنگاران در مورد وضعیت وینسنت کمپانی پاسخ می دهد. وی در جواب این سئوال که اگر برای انتخاب یک نفر در پست دفاع میانی بین دو بازیکن تردید داشته باشد، چه تصمیمی خواهد گرفت، اینگونه توضیح داد:

هرگز چنین وضعیتی پیش نخواهد آمد. مدافعان باید با یکدیگر رقابت کنند و ما هم عملکرد و میزان آمادگی آنها را مشاهده نموده و بهترین بازیکن برای بازی مورد نظر را انتخاب خواهیم کرد.

گواردیولا هشداری هم برای بازیکنانی دارد که بازی های ضعیفی به نمایش می گذارند:

بازیکنان باید بدانند اگر در یک دیدار بازی خوبی انجام ندهند، در بازی آینده بازیکن جایگزین به جای وی به میدان خواهد رفت. من به وینسنت کمپانی نیاز دارم زیرا کیفیت بالای بازی او را می دانم. می خواهم وینسنت با حضور خود فشار بیشتری به بازیکنانی نظیر جان استونز، نیکلاس اوتامندی و الکساندر کولاروف بیاورد.

گواردیولا ضمن تشکر از تلاش و اقدامات مفید کادر پزشکی باشگاه، ابراز امیدواری کرد میزان مصدومیت ها و تعداد بازیکنان مصدوم تیمش کاهش پیدا کند. وی در این باره گفت:

بابت همکاری یک کادر پزشکی مجرب با باشگاه بسیار خوشحالم. هم من و هم بازیکنان بسیار خوش شانس هستیم که این کادر پزشکی را در اختیار داریم. برای هر بازی کادر پزشکی باشگاه خدمات فراوان و ارزنده ای را برای ما انجام می دهند. بازیابی و آماده سازی تیم فوق العاده اهمیت دارد. تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا مراقبت خوبی از بازیکنان تیم داشته باشیم؛ چه از نظر تمرین، رژیم غذایی و وضعیت خواب و استراحت بازیکنان. اگر چنین مسائلی را زیر نظر نداشته باشیم، به هیچ وجه نمی توانیم به مدت یازده ماه و هر سه روز یک مسابقه، در سطح قابل قبولی بازی کنیم و نتیجه بگیریم.

گواردیولا در پایان اهداف باشگاه را اینگونه توصیف می کند:

هدف ما در باشگاه اینست که تعداد مصدومیت های عضلانی بازیکنان را به حداقل برسانیم. بازیکنی که دچار چنین مصدومیتی شود، هزینه های زیادی روی دست باشگاه می گذارد. یکی از کارهای دیگری که در حال اجرای آن هستیم، تغییر نسل بازیکنان است. به همین منظور افراد زیادی را در کادر پزشکی باشگاه داریم تا در این فرآیند به ما کمک کنند؛ یعنی عمده فعالیت آنها جلوگیری از مصدومیت بازیکنان است. اگر انتظار داشته باشیم که اصلاً هیچ مصدومی در تیم نداشته باشیم، امری تقریباً محال است؛ اما تا اینجای کار، از شرایط فیزیکی بازیکنان و اقدامات کادر پزشکی کاملاً رضایت دارم. دلیل اینکه خود را بیشتر درگیر وضعیت پزشکی و سلامت بازیکنان می کنم، فقط کنجکاوی است.