مدافع تیم‌ ‌ملی فرانسه بعد از 18 سال درباره اتفاقات پیش از دیدار برابر برزیل پیش از دیدار نهایی جام جهانی صحبت‌هایی را به میان آورد.

فرانک لبوف در دیدار نهایی برای فرانسه به میدان رفت. در واقع محرومیت لوران بلان از حضور در دیدار نهایی باعث شد تا لبوف سخت‌ترین دیدار عمرش را تجربه کند و در دیدار نهایی برابر برزیل به میدان برود.

18 سال بعد از آن دیدار تاریخی، لبوف در گفت‌وگو با لوفیگارو، از حضور در تیم‌ ‌ملی فرانسه قبل از دیدار نهایی پرده برداشت و گفت‌: احساس خیلی بدی داشتم. حرف‌هایی را می‌شنیدم که من را ناراحت می‌کرد. همه می گفتند چطور ممکن است بدون لوران بلان پیروز شویم. هیچ کس به من دلداری نمی داد. نمی دانم چرا امه ژاکه، سرمربی تیم حتی یک ‌دقیقه نیز به من صحبتی نکرد و اصلا به سراغ من نیامد. سعی می‌کردم رادیو را روشن کنم و روزنامه‌ بخوانم و کاری به چیزی نداشته باشم. لحظات خیلی سختی از بعد از بازی با کرواسی تا شروع بازی با برزیل را تجربه کردم. فشار خیلی زیادی بر روی من بود.

لبوف ادامه‌ داد: همان جا به همسرم گفتم می دانم چه نقشه ای برای من کشیده شده است. اگر بازی را می باختیم، همه من را مقصر جلوه می دادند و به همین خاطر به همسرم گفتم اگر فرانسه دیدار فینال را برابر برزیل ببازد، دیگر به فرانسه باز نگردیم و به کشور دیگری برویم. به همین خاطر بود که بعد از پایان سوت مسابقه رو به دوربین‌های تلویزیونی گفتم «بازی لعنتی تمام شد!»

فرانسه در نیمه نهایی جام جهانی 98 با برتری برابر کرواسی به دیدار نهایی رسید ولی عدم حضور لوران بلان، مدافع مرکزی با صلابت خروس‌ها باعث شد خیلی‌ها شانس فرانسه را برای قهرمانی در جام جهانی کم بدانند ولی این فرانسه بود که با دو گل زیدان و یک گل از امانوئل پتی توانست برزیل را ببرد و قهرمان جهان شود.