اخیرا تصویری منتشر شده از احمد نوراللهی که هافبک جوان پرسپولیس را احتمالا در منزل شخصی‌اش، در حال نماز خواندن نشان می‌دهد.

اخیرا تصویری منتشر شده از احمد نوراللهی که هافبک جوان پرسپولیس را احتمالا در منزل شخصی‌اش، در حال نماز خواندن نشان می‌دهد. این تصویر را قطعا یک «دوست» و با نیت خوب به انتشار رسانده، اما آنچه در عمل اتفاق افتاده چندان هدف او را برآورده نکرده است. دور از ذهن نیست که در چنین شرایطی، شائبه «ریاکاری» مطرح شود و برخی مخاطبان بپرسند چرا یک فوتبالیست باید چنین کاری انجام بدهد و چطور مساله راز و نیاز با خدا را در خلوت خودش نگه نمی‌دارد؟ بیننده‌های نکته‌سنج‌تر به مسایل دیگری هم توجه نشان داده‌اند؛ مثل اینکه او در یک قدمی تلویزیون و در حال پخش فوتبال مشغول نماز خواندن بوده و احتمالا تمرکز کافی را نداشته است. به علاوه تایمر بازی لیگ قهرمانان نشان می‌دهد نماز احمد آنقدرها هم «سر وقت» نبوده است! کاری به این حاشیه‌ها و درستی یا غلطی انتقادات نداریم، اما مسلما مرور آنها نشان می‌دهد هدف اولیه دوست نوراللهی در مسیر منتشر کردن این عکس، محقق نشده است.

در دو سال گذشته این برای چندمین بار است که روایت‌های عجیبی از شخصیت خوب احمد نوراللهی و یا یکی، دو بازیکن دیگر پرسپولیس توسط برخی دوستان منتشر می‌شود. پارسال و در آستانه بازی پایانی فصل برابر راه‌آهن هم روایتی از خواب دیدن نوراللهی منتشر شد که نتیجه‌ای جز افزایش فشار روی دوش قرمزها نداشت. دوستان گفته بودند احمد خواب دیده هادی نوروزی در جشن قهرمانی پرسپولیس حاضر می‌شود و قرمزها می‌توانند با امتیازاتی به اندازه مجموع عدد شماره پیراهن هادی و مهرداد اولادی (24+33=57) جام را بالای سر ببرند. پرسپولیس البته 57امتیاز گرفت، اما به خاطر تفاضل گل قهرمانی را از دست داد تا خیلی‌ها از ماجرای افشای این خواب و حواشی آن انتقاد کنند.

احمد نوراللهی پسر خوبی است و فوتبال ایران به او افتخار می‌کند. کاش صد تا دیگر از این بچه‌ها هم در فوتبال ما پیدا می‌شدند تا فضای مسموم این رشته ورزشی بهتر شود، اما باور کنید چنین کاراکتری نیاز به تحسین خریدن ندارد. او سرش پایین است و کارش را می‌کند. هز زمان هم که به میدان آمده، خوب و مثمر ثمر کار کرده. همین مولفه‌ها کافی است برای آنکه از او ستایش شود و یک «دمت گرم» از همه هواداران بگیرد. از اینجا به بعد دیگر باید دوربین‌ها را زمین گذاشت و ماجرا را از سیر طبیعی خودش خارج نکرد. متاسفانه خیلی از رفتارهای دوستانه، به خاطر در نظر نگرفتن ظرایف و جزییات نتیجه معکوس می‌دهند و این همان اتفاقی است که اخیرا در چند نوبت برای بازیکنانی مثل نوراللهی و طارمی رخ داده است. بگذارید آنها کارشان را بکنند. وقتی به ویژه یکی مثل احمد این همه خوب است، پس قطعا نیازی به سفیدنمایی مضاعف ندارد.