دروازه‌بان تیم ملی در بازی با سوریه هرکسی که باشد، روز سختی خواهد داشت. چرا که در غیاب بیرانوند هرکسی که سنگربانی تیم ملی را عهده دار شود، زیر ذره‌بین مستقیم هواداران و کارشناسان فوتبالی خواهد بود.

دروازه‌بان تیم ملی در بازی با سوریه هرکسی که باشد، روز سختی خواهد داشت. چرا که در غیاب بیرانوند هرکسی که سنگربانی تیم ملی را عهده دار شود، زیر ذره‌بین مستقیم هواداران و کارشناسان فوتبالی خواهد بود. در واقع در این بازی پست دروازه‌بانی به یکی از مهم‌ترین و پر بحث ترین پست‌های تیم ملی تبدیل شده و همه نگاه‌ها را به سمت دروازه تیم ملی کشانده است. در این حال و هوا رحمان احمدی، دروازه‌بان فعلی پیکان و سنگربان پیشین تیم ملی یکی از چهره‌هایی است که از بیرون، عملکرد دروازه‌بان‌ها را نظاره می‌کند و در این شرایط می‌تواند شنیدنی‌های زیادی برای اهالی فوتبال داشته باشد. ضمن اینکه خود او در پیکان بازی با پرسپولیس را هم در پیش دارد.


مصدومیت بیرانوند و نامشخص بودن دروازه‌بان تیم ملی در بازی مقابل سوریه، خیلی‌ها را نگران کرده.
فکر نمی‌کنم جای نگرانی داشته باشد. مطمئن باشید هیچ اتفاق بدی نمی‌افتد. دروازه‌بان‌هایی که به تیم ملی دعوت شده‌اند شاید سابقه کمی در رده بزرگسالان داشته باشند اما همه آنها از بهترین‌ها هستند که می‌توانند آینده خوبی را برای دروازه‌بانی فوتبال ایران بسازند.
انتظار نداشتی در این مقطع در لیست کی‌روش باشی؟
نه، اصلاً چنین انتظاری نداشتم. من از قبل هم گفته بودم که نفراتی برای بازی سوریه در لیست کی‌روش هستند که پیش از این هم بوده‌اند چون این موضوع طبیعی است. کی‌روش بررسی‌هایش را انجام داده و بازیکنانش را انتخاب کرده است. او حتی بازیکنان جانشین را هم از قبل انتخاب کرده است.
یعنی کی‌روش برای مصدومیت‌های احتمالی هم برنامه دارد؟
صد در صد همین طور است. از قبل همه برنامه ریزی‌ها انجام شده است که اگر هر بازیکنی در هر پستی مصدوم شود، چه بازیکنی جایگزین او خواهد شد. به همین خاطر حالا با مصدومیت بیرانوند هیچ مشکلی برای تیم ملی پیش نمی‌آید.
اما انتخاب سوشا مکانی با توجه به عملکرد نه چندان خوبش، کمی تعجب برانگیز بود.
مکانی رفته بود لژیونر شده بود و برای تیمش داشت بازی می‌کرد. من و شما که نمی‌توانیم بگوییم عملکرد او خوب بوده یا نه.
بعضی کارشناسان براساس فیلم‌هایی که از عملکرد او دیده اند، دعوت شدنش را باعث تعجب می‌دانستند.
با دیدن چند صحنه از بازی نمی‌توان درباره عملکرد کلی یک دروازه‌بان صحبت کرد. شاید دستیاران کی‌روش عملکرد کامل او را رصد کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که سوشا به تیم ملی دعوت شود.
شما هم از کسانی هستید که معتقدید لژیونر بودن ملی پوشان برای کی‌روش یکی از اولویت هاست؟
بالاخره مکانی حتماً عملکرد فنی خوبی داشته که لژیونر شده. ضمن اینکه اول برای کی‌روش آبروی خودش مهم است نه بازی دادن و دعوت کردن یک بازیکن خاص. هرگز کی‌روش آبروی چندین و چند ساله اش را به خطر نمی‌اندازد که یک بازیکن سفارش شده را بازی دهد. ضمن اینکه شاید یک بازیکن عملکرد فنی خوبی داشته باشد اما در سیستم تاکتیکی کی‌روش جایی نداشته باشد.
فکر می‌کنی دروازه‌بان تیم ملی در بازی با سوریه چه کسی باشد؟
من که نمی‌توانم به این سوال پاسخ دهم. تفکر من با سرمربی تیم ملی تفاوت دارد. من که بیرون نشسته‌ام از شرایط تیم ملی و دروازه‌بان‌هایش چه خبر دارم که بخواهم بگویم کدام یک مقابل سوریه بازی می‌کنند. عملکرد بازیکنان در تمرینات، شرایط روحی آنها و هزار آیتم دیگر در این انتخاب نقش دارد که تنها و تنها سرمربی تیم و مربی دروازه‌بان‌ها می‌توانند درباره اش نظر دهند.
خیلی‌ها علیرضا حقیقی را دلیل کنار گذاشتنت از تیم ملی می‌دانستند، حالا خود او هم از لیست کی‌روش کنار گذاشته شده.
بحث رفتن من از تیم ملی موضوعی نیست که الان بخواهیم راجع به آن صحبت کنیم. نمی‌خواهم وارد حاشیه شوم. ضمن اینکه نمی‌خواهم درباره این موضوع، پیش از بازی تیم ملی صحبت کنم.
از بحث تیم ملی که بگذریم، در پیکان بازی حساس مقابل پرسپولیس را در پیش داری.
ببینید. بازی‌های پرسپولیس و استقلال به لحاظ اینکه تنها مسابقات ما هستند که پخش زنده می‌شوند، می‌توانند برای جوان‌ها انگیزه ایجاد کنند اما برای من که سال هاست فوتبال بازی می‌کنم، برای دیده شدن در بازی پخش زنده انگیزه ویژه‌ای ندارم.
این مسابقه را از نظر فنی چطور می‌بینی؟
هم پرسپولیس می‌خواهد صدر را حفظ کند و هم ما نمی‌خواهیم شرایط خوب مان را در جدول از دست بدهیم. هر دو برای سه امتیاز این بازی تلاش می‌کنیم. کادرفنی پیکان هم با بازی‌های تدارکاتی و آنالیزهایی که از حریف داشته، برنامه مشخصی برای این بازی دارد و ما هم مطابق با همان برنامه پیش خواهیم رفت.