ویسنته دل‌بوسکه اعلام کرد دیگو سیمئونه باید جایزه بهترین مربی سال را دریافت کند.

ویسنته دل‌بوسکه اعتقاد دارد که دیگو سیمئونه بهترین عملکرد را در بین مربیان در سال گذشته میلادی داشته است و باید در مراسم سالیانه فیفا به عنوان بهترین مربی سال انتخاب شود، دل‌بوسکه که در تابستان گذشته مربیگری را کنار گذاشته است سال ۲۰۱۲ این عنوان را تصاحب کرد، این مربی اسپانیایی همچنین از گواردیولا، زیدان، لوییز انریکه ، رانیری و فرناندو سانتوس نیز به عنوان مربیان برتر فصل گذشته نام برد. دل‌بوسکه در مصاحبه با وبسایت رسمی فیفا اعلام کرد:

دوست دارم یک مربی اسپانیایی این عنوان را کسب کند اما باید اعتراف کنم که دیگو سیمئونه برای کسب این جایزه استحقاق بیشتری دارد. علاوه بر سال گذشته، دست‌آوردهای او در طی فصول گذشته فوق‌العاده بوده‌اند، او به اتلتیکو هویتی تازه بخشیده است و برای قهرمانی در تمامی جام‌های موجود مبارزه می‌کند. فکر نمی‌کنم شخص دیگری استحقاق کسب این عنوان را داشته باشد.

وی همچنین در مورد بهترین بازیکن سال ۲۰۱۶ نیز رقابت بین رونالدو و مسی را بسیار دشوار عنوان کرد. سرمربی سابق رئال مادرید که قهرمانی جام جهانی و جام ملت‌های اروپا را نیز در کارنامه خود دارد اعلام کرد طرفداری مردم از بارسا یا رئال مادرید در نظر آن‌ها برای این جایزه تاثیر خواهد داشت:

در سال‌های اخیر مسی و رونالدو دنیای فوتبال را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند و احساس می‌کنم تصمیم مردم برای انتخاب بهترین بازیکن جهان متاثر از طرفداریشان از تیم محبوبشان خواهد بود. آن دو فوق العاده هستند.