شماره ۱۰ تیم‌ملی و باشگاه پانیونیوس باز هم در نقش گلزن برای تیمش ظاهر شد و توانست تک گل حساس این تیم برابر یکی از تیم‌های مطرح یونان را به نام خود کند.

البته پانیونیوس در ثانیه‌های پایانی گل تساوی را دریافت کرد تا از کسب پیروزی ناکام بماند. انصاری ‌فرد که در کنار مسعود شجاعی این روزها زوج خطرناک ایرانی را در این تیم تشکیل داده مورد توجه باشگاه‌های مطرح قرار گرفته و البته در تازه‌ترین گفت و گوی خود اعلام می‌کند به دنبال این است تا بار دیگر با یک تصمیم مناسب آینده فوتبالی‌اش را تضمین کند.

در حالی که می‌توانستید با گلی که به ثمر رساندی برنده بازی با پاناتینایکوس باشید اما گل تساوی را در ثانیه‌های پایانی دریافت کردید. از گلی که به ثمر رساندی بگو.
این چهارمین گلم در لیگ یونان بود و البته دو پاس گل نیز داده‌ام. بابت از دست رفتن پیروزی به شدت ناراحتم و این سه امتیاز می‌توانست ما را به رده دوم جدول برساند و شرایط خوبی کسب کنیم که در نهایت با تساوی در ثانیه‌های پایانی همراه شد. کاملا سرتر از حریف بودیم و سه موقعیت گل مسلم نیز داشتیم که متاسفانه نتوانستیم آن را تبدیل به گل کنیم و در نهایت در دقیقه ۴+۹۰ گل خوردیم. گل بدی بود و اینگونه کام ما تلخ شد.
البته برای تو و مسعود شجاعی خیلی هم بد نشد. چرا که تو گل زدی و مسعود پاس داد.
درست است، چرا که تیم ما امسال خیلی بهتر از فصل گذشته است. بازیکنان خوب فصل گذشته حفظ شدند و ۳، ۴ بازیکن تاثیرگذار نیز جذب کردیم. بازیکنانی از کامرون، نیجریه و همچنین مسعود شجاعی که تا به اینجا فوق‌العاده کار کرده و همه کمک می‌کنیم تا پانیونیوس به نتایج خوبی دست یابد.
درباره پاس گل زیبای مسعود شجاعی صحبت نکردی؟ قبول داری بیشتر به هم پاس می‌دهید تا بقیه بازیکنان؟
خدا را شکر در این بازی هم توانستم گل بزنم و پاس گل فوق‌العاده مسعود را به ثمر برسانم. مسعود بهترین پاس‌ها را می‌دهد و گل کردن آنها راحت است. البته حق با شماست و کمی هم در پاس دادن به یکدیگر ایرانی‌بازی در می‌آوریم و باند و زوج خوبی تشکیل دادیم. از سال‌ها قبل با مسعود در تیم‌ملی بودم و شناخت خوبی از او دارم و او کیفیت فنی و تکنیکی‌اش را هم در تیم‌ملی و هم در باشگاهی ثابت کرده است و امیدوارم با ادامه این شرایط جایگاه خوبی کسب کنیم.
درخشش تو باعث شده تا خیلی از تیم‌های مطرح برای جذبت پیشنهاد بدهند. انتخاب تو کدامیک از آنهاست؟
این حرف و حدیث‌ها همیشه در سایت‌ها بوده و به آن پرداخته‌اند و من نمی‌توانم اکنون درباره این گمانه‌زنی‌ها چیزی بگویم. چند پیشنهاد رسمی به باشگاه پانیونیوس ارسال شده و باید ببینیم در نقل و انتقالات زمستانی چه اتفاقی می‌افتد. اکنون تمام تمرکزم روی باشگاه است و مدیربرنامه‌هایم هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد. شخصا دوست ندارم در این مورد صحبت کنم و درباره گمانه‌زنی سایت‌ها حرف نمی‌زنم.
مارسی، فاینورد، پائوک و المپیاکوس. به کدام تیم می‌روی؟
نمی‌دانم! چند باشگاه پیشنهاد رسمی فرستاده‌اند و خواهان جذبم شده‌اند اما من تا زمان قطعی شدن اسمی نمی‌آورم اما مطمئنا بار دیگر بهترین تصمیم فوتبالی را در این زمینه خواهم گرفت. خاطرم هست زمانی که به پانیونیوس آمدم خیلی‌ها خرده گرفتند اما اکنون به هدفی که داشتم رسیدم و آنها نیز به این باور رسیده‌اند. به دنبال این هستم تا با تصمیم و مشورت درست بهترین انتخاب را داشته باشم و در تیمی حضور داشته باشم که به عنوان یک ایرانی بتوانم نام کشورم را بزرگ جلوه دهم و شأن کشورم را حفظ کنم.
امکان دارد به تیمی بروی که در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشد؟
گمانی‌زنی‌ها زیاد است و تا پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی فرصت زیادی باقی مانده است و ان‎شاءا... هر چه خدا بخواهد و صلاح باشد پیش بیاید. همانطور که گفتم تصمیمی می‌گیرم به دور از احساس و فوتبالی و به صلاح خودم. اینکه می‌گویید در تیمی که در لیگ قهرمانان حضور داشته باشد خواسته خودم هم هست و می‌خواهم در آن درخشش داشته باشم تا بیش از پیش مایه سربلندی مردم کشورم شوم.
تاکنون ۴ گل به ثمر رسانده‌ای. این باعث نمی‌شود که به کسب عنوان آقای گلی لیگ یونان فکر کنی؟
آقای گلی در لیگ یونان خیلی سخت است و این مساله در تیم ما با توجه به تاکتیکی که در نظر می‌گیریم و فرصت‌های کم سخت‌تر. اکنون بازیکن المپیاکوس ۸ گله است و من ۴ گل زده‌ام ولی تا پایان فصل زمان زیادی باقی‌مانده و همچنان امیدوارم. من بیشتر دوست دارم در خدمت تیم باشم و مسلما نتایج برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است و اگر موقعیتی هم به دست بیاید، برای آقای گلی هم خواهم جنگید.
کمی هم درباره تیم ملی صحبت کنیم. خیلی‌ها معتقدند صعود ایران قطعی است. تو هم چنین عقیده‌ای داری؟
صعود به جام‌جهانی هنوز به پایان نرسیده و نباید اینطور فکر کرد که با صدرنشینی در مرحله رفت صددرصد به جام‌جهانی رفته‌ایم. ۵ بازی دیگر باقی مانده و باید همچنان مصمم برای پیروزی و کسب نتیجه باشیم. اختلاف امتیاز با سه تیم کره، ازبکستان و قطر کم است و همین چین و سوریه نیز می‌توانند تیم‌های دردسرسازی باشند. همه کشورها برای صعود به جام‌جهانی برنامه دارند و چین را در نظر بگیرید که چه هزینه‌ای برای به خدمت گرفتن لیپی داشته، آنها نیز نمی‌خواهند به سادگی از رقابت کنار بروند. ما نباید خودمان را صعود کرده فرض کنیم و دچار غرور شویم چون کسب یک مساوی یا خدای ناکرده شکست می‌تواند شرایط ما را سخت کند و صدر را از دست می‌دهیم. به همین دلیل تمام تلاش و کارمان را ادامه خواهیم داد تا صعود قطعی و در این راه به حمایت و امکانات نیاز داریم.
با توجه به آمادگی سردار آزمون و رضا قوچان نژاد کار سختی برای حضور در ترکیب اصلی داری. چطور با این مساله کنار می‌آیی و تا چه زمانی رقابت می‌کنی؟
رقابت در همه پست‌ها زیاد است و آقای کی‌روش به دور از توجه به نام‌ها تلاش می‌کند تیمی را به میدان بفرستد که شرایط مناسب برای پیروزی و کسب نتیجه را برای ایران فراهم کند. او به بازیکنی که تمرکز و آمادگی بیشتری دارد فرصت بازی می‌دهد و هیچ فرقی بین بازیکن‌ها نیست و مهم این است که تیم‌ملی ببرد و مهم‌تر این است که به جام‌جهانی صعود کنیم. همه برای تیم‌ملی و پیراهن آن می‌جنگیم تا موفقیت بزرگی به نام ایران ثبت کنیم و یک هدیه کوچک به مردم که حامی بزرگ ما هستند تقدیم کنیم.