فیلیکس ماگات در استقلال؛ این نامی است که از سوی یکی از اعضای هیات مدیره استقلال برای جانشینی علیرضا منصوریان مطرح شده است.


خبری است که از پس از حذف از جام حذفی نقل محافل فوتبالی شده و باشگاه استقلال تا به این لحظه تکذیبش نکرده است. هر چند توقع عمومی این بود که باشگاه استقلال در حمایت از سرمربی فعلی خود این خبر را تکذیب کند اما انگار واقعا خبری در راه است!

باشگاه استقلال در قبال طرح نام ماگات سکوت اختیار کرده و این نکته دو پیام به همراه دارد؛ اول این که منصوریان رفتنی است و دوم این که ماگات گزینه استقلال است.

یک منبع آگاه در باشگاه استقلال در این خصوص گفت: «منصوریان هنوز هم شانس ماندن در استقلال را دارد و قرار است دوشنبه در جلسه هیات مدیره درباره ماندن او بحث شود. افتخاری به عنوان مدیرعامل باشگاه معتقد است باید به منصوریان حداقل تا بازی مقابل السد زمان داد اما برخی اعضای هیات مدیره می گویند اگر تیم می خواهد از سد السد بگذرد، همین حالا باید به یک سرمربی بهتر اعتماد کند.»

به گفته این منبع آگاه؛ «همه چیز به بازی با سپاهان بستگی دارد ولی رایزنی با برخی مربیان خارجی آغاز شده است. ماگات که نامش در رسانه ها مطرح شده فقط یکی از هفت گزینه استقلال است. این گزینه ها هشت نفر بودند که نام دراگان اسکوچیچ از سوی وزارت ورزش از لیست خارج شد و حالا جیووانی می ایتالیایی، یورگن کلینزمن، فیلیکس ماگات، یک مربی اتریشی، زدنک زمن، یک مربی ایتالیایی سرشناس و یک مربی برزیلی ارزان قیمت که قبلا در ژاپن مربیگری کرده است، مدنظر مدیران استقلال قرار دارند.»

وی ادامه داد: «قرار است اعضای هیات مدیره استقلال در صورتی که به این جمع بندی برسند که منصوریان برود، در مورد جانشین منصوریان تصمیم گیری کنند.»

این منبع آگاه همچنین تاکید کرد: «در حال حاضر با توجه به این نکته که ماگات در چین فعالیت می کند، شانس یک مربی ایتالیایی و همان گزینه برزیلی از ماگات بیشتر است اما یک واسطه وعده داده اگر استقلالی ها واقعا خیال استفاده از ماگات را داشته باشند، او را به تهران می آورد.»

این شخص در پاسخ به این سوال که "کلینزمن به ایران نمی آید؟" جواب داد: «به هرحال یکی از مدیران ارشد استقلال به واسطه ای که مربی برزیلی معرفی کرده بود، گفت یکی مثل کلینزمن را می خواهیم و این شخص هم رزومه و قیمت کلینزمن و یک مربی ایتالیایی سرشناس که چند ماه قبل گزینه هدایت یک تیم ملی آسیایی بود را به استقلال معرفی کرد. اگر رویکرد استقلال کم هزینه کردن باشد، شانس مربی برزیلی که در ژاپن کار کرده بیشتر است اما اگر واقعا اسپانسر هزینه مربی را بپردازد، سرمربی بعدی استقلال یا ایتالیایی خواهد بود و یا ماگات!»