این فصل پرسپولیس تقریبا از همان ابتدای راه خرجش را از رقبا جدا کرد و توانست خودش را به عنوان مدعی اول کسب عنوان قهرمانی مطرح کند.

این فصل پرسپولیس تقریبا از همان ابتدای راه خرجش را از رقبا جدا کرد و توانست خودش را به عنوان مدعی اول کسب عنوان قهرمانی مطرح کند. همین مساله حساسیت‌های زیادی را به دنبال آورد و باعث شد در مقاطع مختلف، اتهامات گوناگونی به این تیم وارد شود. امسال خیلی از بازیکنان، مربیان و مدیران تیم‌های رقیب به طرز عجیب و بی‌سابقه‌ای به پرسپولیس تهمت زده‌اند و عجیب اینکه هیچکدام از این موضع‌گیری‌ها توسط خود باشگاه و یا فدراسیون فوتبال مورد پیگیری حقوقی قرار نگرفته است. طبعا اگر این مسایل نادرست باشد، آقایان باید برخورد کنند تا اتهام‌زنی بدون سند تبدیل به رویه و عادت نشود. با این حال هرگز جلوی این مساله گرفته نشده تا جریان مزبور همچنان ادامه داشته باشد. همین هفته گذشته و بعد از بازی پرسپولیس و سپاهان، احسان حاج‌صفی آخرین نفری بود که حرف‌های مشکوک و قابل پیگیری علیه صدرنشین فعلی لیگ برتر به زبان آورد. بخش کوچکی از این قبیل اظهارنظرها را به نقل از خبرگزاری‌های رسمی بخوانید:

- سیروس پورموسوی (سرمربی استقلال خوزستان): امروز همه ایران بسیج شده‌اند تا پرسپولیس به قهرمانی برسد. این تیم از تمام امکانات استفاده می‌کند. می‌خواهم بگویم نگران بازی با پرسپولیس نیستیم بلکه نگران کم‌لطفی‌ها هستیم.

- فرزاد حاتمی (مهاجم تراکتورسازی): همه تلاش می کنند پرسپولیس قهرمان شود. این فوتبال را لجن گرفته و باید آب بیاید تا این لجن ها را بشوید.

- علی دایی (سرمربی نفت تهران): خیلی‌ها می‌خواستند پرسپولیس را در لیگ قهرمان کنند و استقلال را در جام حذفی اما همه نقشه‌های آنها به هم خورد.

- محسن فروزان (دروازه‌بان صبا): پیروزی حق ما بود. در نیمه اول یک پنالتی برای ما گرفته نشد و گل دوم آنها را نیز داور تقدیم‌شان کرد. بهتر است هر بازی که به زمین می‌آیند داور نتیجه را سه بر صفر به نفع آنها اعلام کند تا دیگر لازم نباشد ما به زمین بیاییم.

- احسان حاج‌صفی (کاپیتان سپاهان): در بازی که راحت می‌توانستیم پیروز شویم، داور بازی را برای پرسپولیس درآورد. به کمیته داوران تبریک می‌گویم که بهترین داورش را برای این بازی گذاشت.

- محمد نوری (پیشکسوت استقلال): همه می‌گویند فدراسیون هم دوست دارد امسال پرسپولیس قهرمان شود. هرچند این حرف تکراری است اما من هم این حرف تکراری را می‌زنم. متاسفانه به نظر می‌رسد که این مساله واقعیت داشته باشد.