مدافع تیم فوتبال صبای قم اعتقاد دارد که برنامه‌های صمد مرفاوی در این تیم جواب داده است.

حنیف عمران‌زاده ضمن بیان این مطلب در مورد اینکه آیا صبای قم از منطقه سقوط جدا شده است، اظهار داشت: شرایط تیم ما نسبت به نیم‌فصل اول و چیزهایی که از گذشته شنیده‌ایم، بهتر شده است. تمامی مجموعه صبا از مدیریت گرفته تا تدارکات هم‌قسم شده‌اند تا بتوانیم این تیم را در لیگ برتر نگه‌داریم. البته هنوز از منطقه خطر به‌طور کامل جدا نشده‌ایم و نیاز به چند برد دیگر داریم تا شرایط بهتری پیدا کنیم.

عمران‌زاده راجع به بهبود شرایط خط دفاعی صبا بعد از حضور او و چند بازیکن جدید دیگر گفت: اگر وضعیت خط دفاعی صبا بهتر شده است، این فقط به‌خاطر مدافعان یا گلر تیم نیست. در تیم ما همه بازیکنان برای دفاع کردن تلاش می‌کنند و برنامه‌های آقای مرفاوی هم جواب داده است.

وی درباره مشکلات مالی صبای قم خاطر نشان کرد: تمام تیم‌ها مشکل مالی دارند. در لیگ برتر و لیگ دسته اول ۳۴ تیم حضور دارند که فقط سه یا چهار تیم مشکل مالی ندارند. این موضوع باید در فوتبال ایران به‌صورت کامل ریشه‌یابی شود و برنامه ۹۰ باید به‌صورت اختصاصی چنین مشکلاتی را مورد بررسی قرار دهد. با این همه مشکلات شما می‌بینید که قوانین عجیبی در فوتبال ایران ایجاد می‌کنند و فوتبالیست‌ها دچار ضرر می‌شوند.

مدافع تیم فوتبال صبای قم همچنین تأکید کرد: یکی از قوانین این است که قبل از امضای قرارداد با یک تیم، بازیکنان باید هفت درصد از مبلغ قراردادی را که توافق کرده‌اند به هیئت فوتبال شهری بدهند که قرار است در تیم‌های آن بازی کنند. جالب اینجاست که اگر بخواهید از یک شهرستان به شهرستانی دیگری بروید، برای گرفتن کارت بازی یا برگه تسویه‌حساب باز هم باید پول بدهید. در ضمن از قبل هم باید تعهد بدهید که این پول را پرداخت می‌کنید.

عمران‌زاده افزود: این مشکلات زمانی که می‌خواستم از خونه به خونه جدا شوم برای من ایجاد شد. من درحالی جدا شدم که درصد قابل‌توجهی از پولم را دریافت نکردم، ولی با این حال باید برای صدور کارت بازی، به هیئت فوتبال استان مازندران پول می‌دادم. من حتی به نایب رئیس هیئت فوتبال این استان گفتم که چرا باید درصدی از پولی را که هرگز نگرفته‌ام به هیئت فوتبال بدهم؟! جالب اینجاست که او به من گفت این موضوع به ما ارتباطی ندارد و خودت می‌خواهی جدا شوی. آنها حتی به من گفتند که این‌همه پول گرفته‌ای و بهتر است که یک ذره هم به ما بدهی!

مدافع پیشین تیم فوتبال خونه به خونه در خاتمه تصریح کرد: من در هیئت فوتبال مازندران ۲۰ میلیون پول زور دادم! واقعاً بازدهی آقایان چیست؟ شما می‌توانید حال و روز فوتبال مازندران را ببینید. نمی‌دانم آقایان چه حرکت مثبتی را انجام داده‌اند؟